CHP, Büyükşehir’e çok yakın…

Muhabir 2018-10-02 19:03:35 787

CHP, Büyükşehir’e çok yakın…

CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, CHP olarak Balıkesir Büyükşehir Belediyesini almaya çok yakın olduklarını ve bütün ağırlığın yerel seçime odaklandığını söyledi.

Balıkesir İl Başkanlığından gazeteci Doğan Doğan ile özel bir görüşme gerçekleştiren CHP il Başkanı, önemli açıklamalarda bulundu. Aday belirleme sürecinin hızla devam ettiğini, 12 Ekim tarihine kadar aday olmak isteyenlerin istifa etmeleri gerektiğini, 19’una kadar listelerin Ankara’ya gönderileceğini hatırlattı.

Adayları aşamalı değerlendireceğiz.

Balıkesir’de 5 ilçenin CHP’li olduğunu, yola devam edecekleri CHP’li Başkanları halka soracaklarını. Yapılacak değerlendirmelerde Halk desteğini kaybetmiş başkanlarla yola devam etmeyeceklerini ifade eden Sarı, Resmi Ön seçim için sürenin yetersiz olduğunu belirten Sarı, üye bazında değerlendirme, anket, başarı grafiği, Halk desteği gibi aşamaların Belediye Başkan adaylarını belirlemede öncü olacağını söyledi.

Ankara ziyaretle iyi niyetten öteye gitmez.

Bazı Aday olmak isteyenlerin Ankara’da CHP Genel Merkezine ziyaretler yaparak kulis çalışmaları yaptığının hatırlatılması üzerine, “Bu gibi ziyaretler iyi niyet ziyaretlerinin ötesine gitmez. İsteyen herkes ziyaret edebilirler. Bu ziyaretler adaylık için belirleyici unsur değildir. İkili görüşmelerin ötesine geçmez adayı belirleyecek aşamalar bellidir. İl, İlçe örgütleri adayların belirlenmesinde aktif görev alacaklardır. Yakın zamanda bütün ilçelerde nabız yoklamasına başlayacağız” dedi.

Aday değilim

Yerel seçim sürecinde görevinin balında olacağını hatırlayan CHP İl Başkanı Serkan Sarı, "Yerel seçimlerde görevimin başındayım. Tüzük gereği Partililerimiz iki görevi birden üstlenemeyecek. Bende Karesi Belediye Meclis üyeliğini sürem bitince bitiriyorum. Sadece il başkanlığı görenime devam edeceğim. Amacımız Balıkesir’in 20 ilçesini de kazanmaktır. Gönlümüzden geçen budur.” Dedi.

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ