Zorla mezun ettiler!

Muhabir 2018-10-02 19:48:10 899

Zorla mezun ettiler!

AK Parti Balıkesir il Başkanı Hasan Demiraslan, uzun emekler verdiği Edremit ilçe Başkanı Metin Örkçü’ye diplomasını vererek mezun etti! Mezun edilmekte zorlanan Örkçü'nün disipline sevk edildiği de öğrenildi.

Uzun uğraşlar sonucu görevden alınması için emek verilen AK Parti Edremit İlçe Başkanı Metin Örkçü, siyasi baskılara daha fazla dayanamayıp düzenlediği basın toplantısı ile istifasını vermişti. Ha alındı, ha alınacak derken Edremit İlçe Başkanı İstifa ederek, İl Yönetimin elini rahatlattı. Yerel seçimlerde Edremit’i kazanmak isteyen Ak Parti yönetimi, daha aktif bir yönetim ile seçimlere hazırlanmak isterken 6 yıldır eski Milletvekili Ali Aydınlıoğlu’nun adamı Metin Örkçü, Biat ettiği siyasiler ile tarih sahnesinde yerini aldı.

15 ilçe Başkan adayı var!

Yerine kim atanacak?

Edremit tarihinde ilk defa istifa ile boşalan ilçe Başkanlığına 15 aday olduğu öğrenildi. Geçtiğimiz günlerde ilçe yönetiminin de istifası alınırken, yeni yönetimin bu hafta atanması bekleniyor. İlçe Başkanlığı için en fazla ilgiyi Meclis üyesi Murat Tuna görürken, İl Başkanı Hasan Demiraslan’ın gönlünde kimin yattığı bilinmiyor. Siyasi kulislerde eski Edremit Emniyet Müdürü Cumali Topaç’ın aylar öncesinden ilçe başkanlığı için hazırlanıldığı ileri sürülüyor.

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ