Aklınız neredeydi?

Muhabir 2018-10-02 22:39:47 946

Aklınız neredeydi?

Vefa'nın ne olduğunu biliyormusunuz?

3 yıldır boş duran ve uyuşturucu kullananların mekânı haline gelen tarihi izci evi kıymete bindi! Karesi Belediyesinin atıl durumdaki izci evini “Karesi Kent konseyi ”için Milli eğitim müdürlüğünden tahsis ettirmesi birilerini rahatsız etti.

Uyuşturucu müptelaları oradayken neredeydiniz?

Karesi Belediye Kent Konseyinin atıl durumdaki yeri düzenleme yaparak güncel hale getirmesi bazı kişileri rahatsız etti. Balıkesir’in Davutlar köyünde herşeyi ile hazır bir izci kamu tesisi çürümeye terk edilirken, kendileri izci olarak tanıtan kişiler neredeydi? Devletin, mutfak malzemesine kadar hazır tuttuğu ve çelik tencerelerinin çürümeye başladığı tesis atıl vaziyette sahiplenmeyi beklerken, Balıkesir Milli Eğitim müdürlüğünün 3 yıl önce akademi olarak hizmet verdirip kapattığı ve yıllardır atıl durumda bekleyen bina karesi belediyesi el atınca kıymete bindi.

3 yıldır neredeydiniz?

M. Hayati Köseley izci evi kent konseyine kazandırılırken, Davutlar köyünde hazır tesise baş izciye vefa anlamında neden sahip çıkılmıyor? Esas amaçları kahvehane gibi zaman geçirecek yer arayanlar izcilik bahanesiyle manipülasyon ile gündem yaratmaya çalışıyorlar. Köseley’in adını kullananlar, mutfak malzemesine kadar, kamu alanına kadar hazır devlet tesisine sahip çıkmazken, şehir merkezinde sahipsiz ve ilgisizlikten harap durumdaki binaya neden göz dikti? İzci Evini kendilerine tahsis edilmesini isteyen bir grup, Karesi Belediyesini vefasızlık ile suçlarken bu suça alet olan gazeteci uyuyormuydu? Bu habere alet olan Coşkun Yaman konuyu Ulusal basına taşırken araştırma yaptı mı? Sadece boş konuşup gereksiz gündem yaratanlara hizmet edenler, Davutlar köyündeki devletin yaptığı izci kampını neden yok sayıyorlar? 100 yıllık arşivin yok olduğu yazanlar, hayal ürünü haber yaparken gerçekleri neden saptırdıkları anlaşılamadı. Karesi Kent Konseyini yıpratmak adına gerçek dışı haber yapan ve buna alet olanların gazeteci olarak piyasada gezmeleri ise ayrı bir merak konusu oldu.

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ