AYVALIK BELEDİYESİ’NDEN MUHTARLAR GÜNÜ HEDİYESİ

Muhabir 2018-10-18 08:54:48 311

AYVALIK BELEDİYESİ’NDEN MUHTARLAR GÜNÜ HEDİYESİ

Ayvalık Belediyesi’nin 150 Evler, Ali Çetinkaya, Hamdibey ve Sahilkent Mahallelerinde yaptırdığı muhtarlık hizmet ofislerinin açılışı 19 Ekim Muhtarlar Günü’nde yapılacak.

Ayvalık’ın en büyük mahallesi olan 150 Evler Mahallesi'nde, belediye tarafından yaptırılan 35 metrekarelik muhtarlık hizmet ofisi, 19 Ekim Cuma günü törenle açılacak. 29 Mayıs Caddesi’nde yapılan, içerisinde mutfak ve tuvaleti de olan ofisin açılışı saat 12.00’de gerçekleştirilecek. 150 Evler Mahallesinin ardından saat 12.30’da Hamdibey Mahallesi, saat 13.00’te Ali Çetinkaya ve saat 13.30’da Sahilkent Mahallesinde belediye tarafından geçtiğimiz yıllarda yaptırılan muhtarlık hizmet binaları ziyaret edilecek.

 İhtiyaç duyulan mahallelere muhtarlık binası kazandırdıklarını ifade eden Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “ Dört Mahallemizde muhtarlarımız ve halkımıza hizmet anlamında uygun olan bir muhtarlık binası yoktu. Vatandaşımızın muhtara ulaşabileceği ve derdini anlatabileceği, giderilmesi konusunda çalışma yapılacak donanıma sahip muhtarlık binalarına ihtiyaç vardı. Bunları yapmak bize kısmet oldu. Belediyemize yakışan, muhtarlığımıza yakışan, ülkemize yakışan bir bina olmasını amaçladık. Muhtarlık binalarının hem muhtarlarımıza hem de vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

MUHTARLAR GÜNÜ TÖRENLE KUTLANACAK

Muhtarlar günü nedeniyle, 19 Ekim Cuma günü tören düzenlenecek. Cumhuriyet Meydanı’nda saat 11.00’de Atatürk anıtına çelenk sunumu ile başlayacak tören, saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer ve Ayvalık Muhtarlar Derneği başkanı Yener Koşvar’ın günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalarıyla devam edecek. Meydandaki tören halk oyunları ekibi gösterisi ile sona erecek.

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ