Olivecity Yalan oldu!

Muhabir 2018-11-06 18:44:09 304

Olivecity Yalan oldu!

Pinokyo masal kahramanlığını bırakma kararı aldı!

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın ünlü masal Kahramanı Pinokyo’nun namını elinden aldı! Edremit halkına karşı anlattığı masallar ile uyutmaya kalkması ile ünlenen Başkan Saka’ya 5 ay sonraki emeklilik günlerinde Pinokyo’nun yerini alması için teklifler gitmesi bekleniyor.

İhaleyi alan firma teminatı yaktı ve ihale iptal oldu

Edremit’in yan gelip yatan Belediye Başkanı Kamil Saka, Akçay Olivecty AVM için 2 yıldır boşa kira öderken, Belediyeyi 900 bin lira zarara soktu.

Panik halinde AVM’yi güçlendirmek için 2 yıl sonra ihaleye çıkan Başkan Saka’nın ihaleyi verdiği firma teminatını yakarak yer teslimi yapmadı! Müteahhit firmaların bile Başkan Saka’dan kaçmaya başlaması siyasi sonun başlangıcı olarak değerlendirildi. 5 aylık siyasi ömrü kala Fatma Özgirgin’i kadın platformu adı altında CHP Genel Merkezine gönderip kulis yapması talimatı veren Başkan Saka, Edremit Belediyesini nasıl batırdığını kimlere anlatacağı merak konusu oldu.

Vatandaşı kandırdı

“Bölgenin en büyük kültür Merkezi için çalışmalar başladı” diyerek 2 yıl önce haberler yaptıran Başkan Saka, 2 yılda Olivecity AVM’ye çivi bile çakamadı! Sözde AVM’de “Toplam beş kattan oluşan 10 bin metrekarelik kapalı alana sahip kültür merkezi; 1115 kişilik tiyatro ve çok amaçlı salon, 7 adet sanat atölyesi, etnografya müzesi, kütüphane, 4 adet kayar panel duvardan oluşan sergi salonu, bale ve halk oyunları salonları, 3 adet fuaye alanı, 3 adet çok amaçlı toplantı salonu, sivil toplum örgütleri için çalışma salonu, senfoni orkestralarının konser verebileceği salon, 2 adet sinema gösterilerinin de yapılabileceği prova, söyleşi ve seminerlerin yapılacağı salon, 2 adet korolar için çalışma salonu,2 adet nikah salonu, 2 adet küçük sahne ile düğün, yemekli toplantı ve törenlerin yapılabileceği 360 kişilik restoranı, kafe ve diğer restoranların bulunduğu çok amaçlı bir kültür, sanat ve yaşam merkezi haline dönüştürülecek. Kültür merkezi içerisinde bir adet çocuklar için kreş de hizmet verecek.” Diyerek kamuoyunu kandırmıştı.

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ