Kalemini kırdılar

Muhabir 2018-12-06 15:21:11 682

Kalemini kırdılar!

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın bu saatten sonra CHP’ye zarar verdiği gerekçesiyle aday gösterilmeme kararı alındı. Edremit'te yapılan anket ve kamuoyu yoklamalarında Kamil Saka'nın başarısız olduğu ortaya çıkmıştı.

Tabanın sesine kulak verdiler

Balıkesir CHP İl Yönetim Kurulu Salı günü toplandı. Toplantıda bazı siyasi kimliklerin geleceği ve kiminle yola devam etmeliyiz konusunda kararlar alındı. Balıkesir’de CHP’nin mevcut Belediye Başkanları içinde Edremit’in yan gelip yatan ve CHP’li seçmeni partiye küstüren yıllanmış Başkan Kamil Saka’nın aday gösterilmemesi kararı çıktı. Edremit CHP İlçe Yönetim kurulundan sonra Balıkesir CHP İl Yönetimi de Kamil Saka’nın Belediye Başkan adayı olarak gösterilmemesi için karar alarak CHP Genel merkezine bildirme kararı aldı. CHP’nin toplantısına Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Akın’da katıldı.

Yola devam edecekleri isimleri belirlediler

Balıkesir’de yapılan toplantı sonrasında Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza ve Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı ile yola devam kararı çıktı. CHP Balıkesir’de  İl Yönetim kurulu ise Karesi için Levent Tellioğlu ismini aday olarak gösterdi.

 

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ