KİTAPLARLA SONSUZ BİLGİ EVRENİNDE YOLCULUK

Muhabir 2018-12-19 17:14:46 347

KİTAPLARLA SONSUZ BİLGİ EVRENİNDE YOLCULUK

Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı ve Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, BENGİ Projesi kapsamında Yolören Esin Akpınar Ortaokulunda düzenlenen okuma etkinliğine katıldılar.

Okuma etkinliğinin ardından öğrencilerle kitap okumanın yararları hakkında sohbet eden Edremit Kaymakamı Sırmalı: “Cennet gibi bir vatanımız var. Ülkemizin en güzel memleketlerinden biri olan Edremit’te yaşıyoruz. Güzel ülkemizin ve memleketimizin kıymetini çok iyi bilmeliyiz. Devletimizin sunduğu imkânları en iyi şekilde değerlendirmelisiniz. Ülkemizin güzel yarınları için derslerinize çok çalışmalı, sanatsal, kültürel faaliyetlere ve spor etkinliklerine katılarak çok yönlü bireyler olmalı, kendinizi her alanda yetiştirip geliştirmelisiniz. Kitap okumak insanın düşünce yapısını, sözcük dağarcığını ve hayal dünyasını geliştirir. İnsana bilgi ve birikim sağlar. Zihnimizin en iyi şekilde gelişmesi için kitap okumak çok önemlidir. Okuduğunuz kitabın verdiği mesajları doğru anlamak da bir o kadar önemli. Bunun için okuma alışkanlığı kazanmalı düzenli bir şekilde çok kitap okumalısınız. Her kitabın ayrı bir rengi ve lezzeti vardır. Okuduğunuz her kitap sizlere ayrı bir haz verir ve farklı değerler katar.” dedi.

Edremit’te tüm okullarda uygulanan ve eğitimde niteliği geliştirmeye yönelik verimli çalışmalarla devam eden BENGİ projesiyle öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırıldığını ifade eden Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Koç: “Kitaplar, düşüncelerinize yön verir, olaylara farklı pencerelerden bakarak sağlıklı değerlendirmeler yapmanızı, isabetli kararlar almanızı, karşılaştığınız sorunlara kolayca çözüm bulmanızı, öğrendiğiniz bilgilerin uzun ve kalıcı olmasını sağlar, hafızanızı kuvvetlendirir. Yeni kelimeleri, anlamlarını ve kullanıldıkları yerleri öğrendiğiniz kitaplar, kelime dağarcığınızı genişleterek ifade kabiliyetinizi, diksiyonunuzu geliştirir. Güzel ve etkileyici konuşanlar, toplumda itibar görür. Kitap, bilgiye ulaşmamızı sağlayan en kısa ve en yararlı yoldur. Bir kitaptan, yazarın bir ömürlük bilgi ve birikime ulaşmanız mümkündür. Bu sayede başarıya ulaşmanızı sağlayacak mesafeleri kısa sürede ve çok hızlı bir şekilde kateder; hayallerinizin ötesinde yeni hedeflere yelken açabilirsiniz. Okumayı okulunuzdaki etkinliklerle sınırlı tutmayıp her fırsatta kitap okumalısınız. Sizleri hayatınız boyunca yalnız bırakmayacak olan, her ihtiyacınız olduğunda yanı başınızda bulunan kitaplar, en vefalı, en samimi ve en hakiki dostlarınız olsun.” dedi.

Okulun eğitim öğretim durumuyla ilgili olarak öğretmenlerle görüşen Edremit Kaymakamı Sırmalı ve Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Koç, Yolören Esin Akpınar Ortaokulu Müdürü Bünyamin Sarı’dan, okulun eğitim - öğretim durumu hakkında bilgi aldıktan sonra okuldan ayrıldılar.

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ