Burhaniye Bulmacası!

Muhabir 2018-12-21 14:48:31 473

Burhaniye Bulmacası!

Burhaniye’de siyaset allak-bulluk oldu! Bütün siyasi dengelerin Deveciler’in CHP adayı olarak açıklanmasından sonra bozulduğu Burhaniye’de kimin ne olacağı Arapsaçına döndü!

Yukarıdan aşağıya baktığımızda bulmacanın ana kelimesi Deveciler! Ankara’ya giden 2200 imzalı tepki dilekçelerini yüzüne tokat gibi yiyen isimlerin başında Haluk Koç ve Ali Kemal Deveciler geliyor. Deveciler’e verilen 220 imzalı dilekçe isimleri için “git bu insanların gönlünü kazan” talimatıdır.

CHP’de yaşanan siyasi Kaos’un baş mimarı Haluk Koç, kendini şimdilik kenara atsa da Burhaniye’nin içine etti! % 60 gibi oy farklı ile CHP Belediye Başkanlığını alacakken şimdi umudu olmayanların yeniden UMUDU OLDU CHP! Bu söylemi yanlış anlamayın. 70’li yıllarda “UMUDUMUZ ECEVİT” sloganı ile karıştırmayın! Burhaniye’deki %60 oy umudu fiyaskoya dönüştü. AK Parti, İYİ Parti ve DSP’nin hareketlenmesine neden oldu.

Yukarıdan aşağıya baktığımızda bulmacanın alt satırlarında oluşan boşluğu öncelikle AK Partinin kimi aday göstereceği soruluyor! Halkın ve kendisinin dahi umudu olmayan Necdet Uysal bile nu kaos ortamında “yeniden adayım” demeye başladı. 5 yılda sanki sütten çıkmış ak kaşık gibi, olan bitenleri, arşiv kayıtlarını, ihale yasaklısı olduğunu unutmuş!

Denklem bir türlü tutmuyor!

Deveciler CHP Genel merkezine bastırıyor, İYİ ile ittifak sonrası Burhaniye’de çatı adayı ben olayın diye mekik dokuyor, DÜNÜRÜ ile…

İYİ Parti Ankara’ya isim bildirdi bile.

AKOVA Bizim çatı adayımız diyerek taleplerini iletti. Araya sıkışıp kalanlar da “TABAN HAREKETİ” adı altında DSP ile görüşmelerini devam ettiriyor. Sanki 1994 seçimleri gibi. Sol paramparça, sağdan DYP’den Uysal’ın çıkması gibi! Uysal’da zaten buna güveniyor, Sol bölünür ben çıkarım diye hesaplar yapıyor! Farkında olmadığı ise yıl 1994 değil, 2018, köprünün altından çok sular aktı. AK partide Uysal’ın aday gösterilmesi halinde gelecek istifalar ve tepkileri kim göğüsleyecek? Bunun hesabı yapılıyor mı? bilemem ama Uysal’a tepki çığ gibi sokaklarda… Sarıbaş ile el altından görüşmeler yapılsa da Sarıbaş, akıllı hamle yapıp bu işten sıyıracaktır!

Diyelim ki, Deveciler CHP adayı, Uysal AK Partinin adayı, Akova’da İYİ’nin adayı; sonuç ne olur? Ha bir de DSP’nin küskünleri topladığı hareketi var! Devecilere isyan eden bir grup DSP ile flört ediyor. Hadi sonucu bulun? Yukardan aşağıya, soldan sağa bakıyoruz “KAOS”

Doğan Doğan/Özgürce

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ