BİR ÇOCUK İÇİN KİTAP DEMEK, HAYAT DEMEKTİR

Muhabir 2018-12-26 14:09:28 281

BİR ÇOCUK İÇİN KİTAP DEMEK, HAYAT DEMEKTİR

İlimizde eğitim ve öğretimin niteliğinin artırılması yolunda yenilikçi ve dinamik bir anlayışı benimseyen BENGİ projesi  başarılı adımlarla yoluna devam ediyor. Bu kapsamda ilçemizde kitap okuma kültürünün yaygınlaştırılması amacıyla okulları ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelen Kaymakam Ali Sırmalı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç kitap okuma etkinliklerine hız kesmeden devam ediyor.

BENGİ Projesi kapsamında Turhan Dökmecioğlu İmam Hatip Ortaokulu’nda düzenlenen okuma etkinliğine katılan Kaymakam Ali Sırmalı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, okuma etkinliğinin ardından kitap okumanın yararları hakkında öğrencilerle sohbet etti.

Kaymakam Ali Sırmalı: “Değerli öğrenciler, Sayın Valimiz Ersin Yazıcı’nın başlatmış olduğu bu proje doğrultusunda sizlerle bir araya gelip kitap okumaktan ve sizlerle birlikte sohbet etmekten dolayı büyük bir keyif duymaktayım. Amacımız; sizin daha iyi bir şekilde yetişmenize katkı sağlayarak, bütün çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığı kazandırmaktır. Sizlerin ülkemize faydalı bireyler olarak yetişmeniz tek temennimizdir” dedi.

Öğrencilere kitap okumanın faydalarından bahseden Kaymakam Ali Sırmalı; “ Sevgili öğrenciler, kitap okumak insanın düşünce yapısını, sözcük dağarcığını ve hayal dünyasını geliştirir. İnsana bilgi ve birikim sağlar. Sizler ne kadar çok kitap okursanız hayata bakış açısınız o denli gelişir ve çeşitlenir. Kitap okumayı alışkanlık haline getirmeniz, tüm hayatınız boyunca size gereken özgüveni ve başarıyı da beraberinde getirecektir’’ dedi

Okulun eğitim öğretim durumuyla ilgili olarak öğretmenlerle görüşen Kaymakam Ali Sırmalı Turhan Dökmecioğlu İmam Hatip Ortaokulu Müdürü İlyas Demir’den okulda yapılan eğitim - öğretim faaliyetleri ve BENGİ Projesi çalışmaları hakkında bilgi aldıktan sonra okuldan ayrıldılar.

 

 

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ