BALIKESİR'DE KAR İLE MÜCADELE BAŞLADI

Muhabir 2019-01-03 17:24:09 335

BALIKESİR'DE KAR İLE MÜCADELE BAŞLADI

Balıkesir'in Altıeylül Belediyesi tam donanımla kar mücadelesine başladı. Kırsal mahallelerde kapanan yollar kısa sürede müdahale edilip ulaşıma açıldı.

1 Ocak itibariyle başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle kırsal mahallelerde kapanan yollar kısa sürede ulaşıma açıldı. Kar yağışıyla birlikte saha kontrolüne çıkan Altıeylül Belediyesi Fen İşleri öncü ekipleri olumsuz hava şartları nedeniyle ulaşıma kapanan yolları tespit etti. Teyakkuzda bekleyen kar mücadele ekipleri kısa sürede kapanan yolları ulaşıma açtı. 5 adet greyder, 5 adet tuzlama aracı, 2 adet Loader, 4 adet Beko Loder, yeterli tuz stoğu ve 70 kişilik ekip ile zorlu kış koşullarına hazır olan Altıeylül Fen İşleri ekipleri, önceki gece ilk olarak Kuyualan, Meryemdere ve Kutludüğün kırsal mahallelerinde kapalı olan yolları açtı. Yoğun kar yağışının devam etmesiyle birlikte Çukurhüseyin, Ertuğrul, Yeşilyurt, Kirazpınar ve Bozan mahallelerinde kapanan yollara da müdahale edilerek ulaşım engeli ortadan kaldırıldı.

Yetkililer olası ulaşım engeli ve olumsuz durumlara karşı vatandaşların Altıeylül Belediyesi’nin 0 533 154 01 01 no’lu WhatsApp ihbar hattı ve 444 0609 numaralı iletişim hattına bilgi vermelerini istedi.

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ