BİR KİTAP OKU, BİR DÜNYA KAZAN

Muhabir 2019-01-08 10:27:39 209

BİR KİTAP OKU, BİR DÜNYA KAZAN

Edremit İlçemizde yürütülen BENGİ Projesi kapsamında okullarımız ziyaret edilmeye devam ediyor. Bu kapsamda Kaymakamı Ali Sırmalı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç ile birlikte Altınoluk Fikriye Mehmet Elberk Anadolu Lisesi’ne misafir oldular.

Altınoluk Fikriye Mehmet Elberk Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilen kitap okuma etkinliğinin akabinde öğrencilerle sohbet eden Kaymakam Ali Sırmalı kitap okumanın önemini anlatırken, kitap okumanın bir alışkanlık haline getirilmesini istedi.

Öğrencilerle gerçekleştirilen sohbette “BENGİ” Projesi hakkında öğrencilere bilgi veren Kaymakam Ali Sırmalı BENGİ projesinin ana amaçlarından birinin okuma alışkanlığını öğrencilere kazandırmak olduğunu belirtti.

Bir toplumun ilerlemesi, gelişmesi ve diğer ülkeler arasında söz sahibi olabilmesi için en önemli etkenlerden bir tanesinin eğitim olduğunu vurgulayan Kaymakam Sırmalı: " Dünya ülkeleri arasında söz sahibi olmak isteyen ülkeler yatırımlarını eğitime yapıyor. Çünkü eğitim demek “birey” demektir, birey demek “toplum” demektir. Ne kadar çok okursak toplum olarak bilgi ve kültür seviyemiz o kadar yükselir. Bu nedenle ülkemizin gelecekteki duruşuna katkı sağlamak istiyorsak yol haritamız kitaplar olmalı. Unutmayın çocuklar, eğitime önem vermeyen ve okumayan hiçbir toplum kalkınamaz. Bu yüzden kitaplarla daha fazla zaman geçirmeliyiz" dedi.

Öğrencilerle sohbetin ardından öğretmenler odasında okul müdürü ve öğretmenlerle bir araya gelen Kaymakam Sırmalı: okulda yürütülen eğitim-öğretim faaliyetleri ve BENGİ Projesi ile ilgili bilgiler aldı.

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ