HAMİLİNE ÇEK KABUL EDİLİR!

Muhabir 2019-01-09 19:27:03 670

HAMİLİNE ÇEK KABUL EDİLİR!

Saka’nın Belediye adına aldığı çeklere muhasebe kayıtlarında ulaşılamadı!

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın Güre Belediye Başkanlığı döneminde dolaplar tek tek ortaya çıkıyor. Edremit’e Dürüst Başkan imajıyla seçilen 30 yıllık Belediye Başkanının kirli dosyaları ortaya çıkmaya başladı. Başkan Saka ve ekibinin Güre Belediyesinde imza ve belge karşılığı “Hamiline” aldıkları çeklerin Belediye muhasebesine işlenmediği olay şok etkisi yarattı.

2 ay kala zaman aşımı önlendi

Ses Haber ekibinin elde ettiği belgelere dayanarak Edremit’in sözde dürüst Belediye Başkanı Kamil Saka’nın başı dertte! Geçtiğimiz ay ortaya çıkan “gizli bir tanık” Kamil Saka’nın siyasi hayatını bitirecek belgeleri Edremit Kaymakamlığına sundu. Kaymakamlık tarafından başlatılan inceleme sonucunda ilginç olaylar ortaya çıktı. Güre Belediye Başkanlığı döneminde Kirli imar işleri için (!) bir şirketten alınan 250.000 TL tutarındaki çeklerin belgeli olarak imza karşılığı Belediyeye teslim edildiği ancak muhasebe kayıtlarında bu çeklerin kayıtlı olmadığı anlaşıldı. 10 yıllık zaman aşım süresine 2 ay kala başlatılan soruşturma Kamil Saka’yı zor duruma soktu. Şimdiki değerlerinin 2 milyon lirayı bulan çeklerin akıbeti savcılık soruşturmasıyla açığa çıkacak.

Çekleri kim tahsil etti?

Ses Haber ekibinde fotokopileri bulunan ve Belediye ekibi tarafından çeklerin teslim alındığına dair belgeleri soruşturmanın genişletilmesi için Savcılığa teslim edileceği belirtildi. Çekleri veren Güre’de lüks yalılar yapan firmanın dönemin Güre Belediye Başkanı Kamil Saka’ya denize sıfır 23 kaçak binanın yasal duruma getirilmesi ve 115 kişinin mağduriyetinin giderilmesi için verildiği anlaşıldı. Son günlerde Edremit Belediyesinde yolsuzluk ve rant dosyalarının cirit attığı ve her olay için ayrı ayrı araştırma yapıldığı öğrenildi. Yaşanan gelişmeler üzerine Edremit’te başkanlık koltuğunda son günleri geçiren Kamil Saka hakkında, Güre ve Edremit’te 30 yıllık başkanlık yaptığı dönem mercek altına alınırken Saka’nın gizli mal varlığının araştırılmaya başlandığı ileri sürüldü.

Yorumlar

Ekleyen : ertan Tarih: 2019-01-21 23:03:58

Gönderin su sakayi daha ne düsünüyorsunuz körfez halki saka bitmis olmus bir alkolik önünü görmeyen bir insan

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ