Balıkesir’i uçurur

Muhabir 2019-02-04 12:40:37 528

Balıkesir’i uçurur

Balıkesir merkeze gideli 1,5 yıl oldu sayılır. Uzun yıllar Edremit Körfezinden Balıkesir merkezi analiz etmek, derinlemesine incelemek hiç nasip olmamıştı. 2017 yılından bu yana Balıkesir’de ilk dikkatimi çeken Belediye Karesi oldu. O zaman yapmış olduğum bir analiz yapmış olduğum haberler kapak oldu. “Karesi Balıkesir’in Avrupa’sı, Altıeylül Anadolusu” demiştim.

Karesi Belediyesinde, Sistemli çalışan, bilinçli, programlı, düzenli, prensipli ve sistematik olarak tıkır tıkır çalışan bir Belediye. Kadrosu oturmuş, personel şişkinliği olmayan, her katında işini düzgün yapan görevliler, sanırsınız ki Farklı bir belediyedesiniz. Ekip çalışmasını ilk burada görmüş oldum. Balıkesir’e örnek olması gerektiğini düşündüğüm bu Belediye için yine söylenmesi gereken bir söz vardı, “Balıkesir’in 20 ilçesinin en başarılı Belediyesi” bu sözü her fırsatta söyledim ve kıyaslama yaptım. Bütçesi fazla, nüfusu daha az olan Edremit’i göz önüne alınca, Karesi’nin hizmetleri ile başarısını görmemek mümkün değildi.

Başarıyı gölgelemek istedile

Balıkesir’de son yıllarda yaşanan siyasi buhran ve algı operasyonları, Başarılı birçok kişi ve çalışmayı gölgede bıraktı. Sürekli yıpratma ve güç savaşı Balıkesir’i yaraladı. Kısa vadede kazandıklarını sananlar, uzun vadede gördüler ki kazanan yok! Kaybeden var. Ankara, Balıkesir’de yaşanan siyasi gelişmeleri yakından takip etmiş ve bu sürece dahil olanları zaman içinde bertaraf ederek “Huzur” ve “Hizmet” için düğmeye basmıştır. Karesi Belediyesinin 5 yılda yaptıklarını gölgelemek ve siyasi kurbanlar arasına dahil etmek adına atılan bütün adımlar geri tepmiş ve Karesi hizmetleriyle ödüllendirilmiş, Büyükşehir adaylığı Yücel Yılmaz’a verilmiştir.

Yücel Yılmaz ne yapacak?

Balıkesir ve Yücel Yılmaz’ı tanıyan biri olarak şunu söylemek isterim ki, Balıkesir Hizmet anlamında uçuşa geçecektir. 2019 milat olarak alırsak 5 yıl içinde Balıkesir’i tanıyamazsınız diye iddialı konuşuyorum. 20 ilçesinde Büyükşehir’in hizmet dalgalarını görmeniz mümkün olacaktır. Balıkesir’in Ulusal ve Uluslararası alanda adını çok duyacaksınız. Yücel Yılmaz ve ekibi Büyükşehir’e damgasını vuracaktır. Entelektüel kişiliği, tarih ve eğitim alanında ki başarısı ile Mürsel Başkanı, Sahaya ve sokağa hakimiyeti ile doğal bir kişilik olan Yasin Başkanı, Siyasi birikimi, imar konularında ki uzmanlığı ve tecrübesi ile Yusuf Başkanı, Başarısı tescillenmiş bazı Daire Başkanlarının da bu ekibe dahil edilmesiyle 2019 Balıkesir’de Büyükşehir’in “atılım” yılı olacak diye düşünüyorum.

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ