Ne çay bahçesiymiş be….

Muhabir 2019-02-06 16:47:27 1479

Ne çay bahçesiymiş be….

Edremit’in Güre bölgesinde denize sıfır Çay Bahçesi ADD’nin başını ağrıttı! ADD Yönetimlerini baskı altına alan Edremit’in devrik Belediye Başkanı Kamil Saka’nın “Dernek yönetimini ele geçirin” talimatı ile Genel kurul bile yapamayan ADD Güre şubesi 10 Şubat günü toplanacak.

Rant kavgası iftiralara dönüştü

Edremit Belediyesinin malı olan Güre’de denize sıfır çay bahçesini emeklilik günlerinde kullanmak isteyen ve kendi yandaşlarına talimat vererek ihaleye çıkmasını önleyen Başkan Saka hakkında Edremit Cumhuriyet Savcılarının harekete geçmesi bekleniyor. Dernek üye ve yönetime karşı oluşturulan baskı ve tehditler dikkatle izlenmeye başlandı. Başkan Saka’nın Afrodit oteli ve Güre ADD çay bahçesinin kendine “arka bahçe” yaratmak için kullanmak istediği ileri sürülüyor.

Başkan Saka adamlarıyla Derneği basmış!

CHP’nin kapı önüne koyduğu Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, görev süresi içinde Güre ADD’nin başkan ve yönetimlerine karşı eylemler yaptığı ortaya çıktı. Eski ADD Başkanı Erol Mamak, yaşanan gelişmeler üzerine yaptığı yazılı açıklamada, “ Kurucusu olup 6 yıl başkanlığını yaptım.50 milyarlık demirbaşla bankada 15 milyar lira para bıraktım. Başkanla aram hiçbir zaman iyi olmadı. Derneğe içki koymadım Rantcılara verdirmedim. Bazıları rahatsız oldular. Dernek adına işlettik bütün girdiler ve çıktılar imza karşılığıdır. faturalıdır yönetim imzalıdır. o zamanki Edremit Kaymakamı ve Dernekler masası kiracısın ihale yapamazsın dediler dernek adına çalıştırmak zorunda kaldık. Belediye ile olan sorunlar nedeniyle kira sözleşmemiz uzatılmadı. Derneğimiz lokalimiz belediye tarafından mühürlendi. Bahçede kongre yapmak zorunda kaldık. Başkan ve yandaşları tarafından kongremiz basıldı. Ankara ADD genel Başkan Yardımcısı AHMET SALTUK'un divan başkanlığındaki kongrenin hazirun cetveli üye imzaları Başkan tarafından tehditle geri çektirildi. Hükümet komiseri Cemaletti Avcı'da yeterli çoğunluk sağlanamadığı için kongreyi iptal etti. Ben ve yönetimim topluca istifa ettik. Benden sonraki yönetimde de bir yıl sonra lokal mühürlendi ve sorunlar devam etti.Ta ki yandaşlara çay bahçesi verilinceye kadar...Her türlü dedikodu ve iftiralar rant içindir. Kimsenin adamı olmadım olmamda. Derneği bana belediye vermedi. Verdiği kişiler başkalarıydı. Halk aldı oy birliğiyle bana verdi. Hiç bir soruşturmam olmadı. Verilmeyecek hesabım yoktur.” dedi

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ