HAYAT BOYU ÖĞRENME, HALK EĞİTİMİ PLANLAMA VE İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

Muhabir 2019-02-26 08:17:42 133

HAYAT BOYU ÖĞRENME, HALK EĞİTİMİ PLANLAMA VE İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

İlçe Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği komisyonu toplantısı Öğretmenevinde Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı Başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıda 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı çalışmaları hakkında bilgi verilirken 2019-2020 yılında neler yapılacağı ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Tüm yönleriyle Edremit’te yürütülen Hayat Boyu Öğrenme hizmetlerinin masaya yatırıldığı toplantıda; Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından yıl boyunca gerçekleştirilen eğitim faaliyetleri ve yürütülen projeler hakkında komisyon üyelerine bilgi verildi.

Toplantıya Başkanlık eden Kaymakam Ali Sırmalı; “Halk Eğitim Merkezimizce ilçemizde verilen eğitim hizmetleri gerek çeşitlilik gerekse sayısal olarak son derece memnuniyet vericidir. Çocuklarımıza, yetişkinlere, engelli bireylere yönelik; okuma- yazma, mesleki eğitim, sosyal ve kültürel kurslardan, açık öğretim hizmetlerine kadar geniş bir alanda hizmet veren Halk Eğitim Merkezimizde 2018-2019 Şubat dönemi itibariyle 352 kurs açılmış olup, bu kurslardan 7167 kursiyerimiz faydalanmaktadır.  Özellikle değişen ve gelişen dünyada, hızla gelişen teknoloji ile birlikte örgün eğitimin kısa sürede yetersiz geldiğini bu anlamda da özellikle gelişen dünyaya ayak uydurmak noktasında hayat boyu öğrenme kurslarının çok önemli bir fonksiyon üstlendiğini ifade etti. Özellikle bu kursların ülkemizin istihdam geliştirme politikasına uygun işgücü yetiştirme anlamında insanımıza yeterlilik kazandıran önemli kurslar olduğunu belirtti.

Bu kurslara özellikle bayanların gittiğini söyleyen Kaymakam Ali Sırmalı bu sayede bayanların aile ekonomisine ve ülke ekonomisine katkıda bulunduklarını ifade ederken kursların, bayanların istihdam edilebilirliklerini arttırma anlamında çok önem taşıdığını, özellikle bu kursların kültürümüzün geçmişten geleceğe aktarılmasında büyük rol üstlendiğini vurguladı. Bu kapsamda kaymakamlık başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının el birliği ile ortaklaşa hareket etmesinin gerektiğinin bu sayede de destek sağlanarak ilçemizde daha çok kursların düzenlenebileceğini belirtti.

Kurslarla alakalı desteklerini esirgemeyen kurum ve kuruluşlara teşekkür eden Kaymakam Ali Sırmalı, toplantının faydalı ve hayırlı olmasını diledi. Toplantıda Merkez Müdürü Sedat Avcı ise komisyonu gerçekleştiren çalışmalar ve gelecek dönemle ilgili planlamalar hakkında bilgi verirken karşılaşılan sorunları ve çözüm önerilerini sundu.

İlçe Millî Eğitim Müdürü Yusuf Koç: “Yaklaşık 150 bin nüfuslu ilçemizde istatistiğe göre vatandaşlarımızın onda birine hitap ediyoruz. Amacımız bu çıtayı yükseltmek olmalıdır. Edremit’te kurum ve kuruluşlar arasına güzel bir iş bilirliği var. Kurumlar arasında bu iş birliğinin artmasında üç buçuk yıldır Sayın Kaymakamımızın özverili çalışmalarının da etkilisi büyüktür. Hayat Boyu Öğrenme ve Halk Eğitim çalışmalarımızın başarıyla yürütülmesinde desteklerini esirgemeyen İlçe Kaymakamımız Sayın Ali Sırmalı’ya ve işbirliği yaptığımız tüm kurum kuruluş yetkililerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Daha sonra Belediye Başkan Vekili Metin Tuncer tarafından bir konuşma yapıldı.

Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı Başkanlığında düzenlenen toplantıya; 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı Temsilcisi Fatma Saat, Belediye Başkan Yardımcısı Metin Tunçer, Edremit Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Serkan Sezen, Gençlik Spor Müdürü Fethi Bilge, İl Millî Eğitim Mali Müşaviri Yasin Duran, İlçe Millî Eğitim Müdürü Yusuf Koç, İlçe Millî Eğitim Şube Müdürümüz Ali Erkoç, İl Millî Eğitim Müdürlüğü Maarif Müfettişi Yasin Duran, Meslekî Eğitim Merkezi Müdürü Turan Fırat Algül, Öğretmen Evi Müdürü Harun Topcan, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sedat Avcı, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Recep Özbudak, Zeytincilik İşletmeleri Müdürü Sadık Uyar, İŞ-KUR Müdürü Nilüfer Karahan, Turizm Danışma Bürosu Büro Sorumlusu Mehmet Akpınar, Orman İşletme Müdürü Barış Tamer Kilis, Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Onur Süer, Eğitim Bir Sen İlçe Temsilcisi Muharrem Yenigün, Türk Eğitim Sen İlçe Temsilcisi Burhan Çelik, Eğitim İş Sendikası Feride Güçlü, Eğitim Söz Sendikası Genel Başkanı Nihat Aydın, Altınoluk Fernur Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMüdürü Ebru İnal Uyan, Yılmaz Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Emine Aşkan, Edremit Körfez Anadolu Lisesi Müdür V. Serdar Bozdağ, Saniye-Hüseyin Balya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yücel Mercan, Edremit Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mahmut Bulduk, Edremit Fernur Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Çelik, Şehit Mustafa Serin Fen Lisesi Müdür Yardımcısı Cemile Yüksek, Edremit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Orhan Koç, Hamiyyet-Ferudun Sözen İlkokulu Müdürü Dilek Ekizer, Sarıkız Anaokulu Müdür V. Züleyha Coşkun, Edremit RAM Müdürü Erdoğan Arslantaş katıldı.

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ