UCUBE söyleme tokat gibi cevap gecikmedi

Muhabir 2019-03-09 16:41:04 935

UCUBE söyleme tokat gibi cevap gecikmedi

Akçay’da ne kışkırtma yapmak isteyen bir kişinin CHP seçim bürosu açılışında söylediği çirkin söyleme Altınoluk’tan “bayram sevgisiyle” cevap verildi.

Edremit CHP’li Belediye Başkanı Hasan Arslan’ın sabah saatlerinde Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, CHP İlçe Başkanı Tayfun Gerkuş, İYİ Parti ilçe Başkanı Mehmet Emin Karabulut ve birçok partilinin katılımı ile yapılan basın açıklamasında, Akçay’da yaşanan ve provokasyona dönüşen ucube söyleme tepki gösterildi. CHP adayı Hasan Arslan, “ Şer odaklarının yalanlarına, oyunlarına, provokasyonlarına ve iftiralarına kesinlikle boyun eğmeyeceğiz! Hasan Arslan’ı tüm Edremit çok iyi tanımaktadır. Atalarım, dedelerim yüzyıllardır bu topraklarda yaşamaktadır. Hayatımın hiçbir evresinde, adını ağzıma dahi almak istemediğim o oluşuma hiçbir koşul içerisinde destek olmam mümkün değildir. Yaşanılan seçim sürecinde bu ve benzeri provokasyonların bizleri ayrıştıracağını, bizleri birbirimizden kopartacağını zannedenlerin ekmeğine yağ sürmeyecek; uğruna canımızı, kanımızı vereceğimiz ülkemizin güzel günlere ulaşması için dünden daha fazla çalışacağımızı tüm Edremit ve ülke kamuoyunun bilgisine sunmak istiyoruz.” Diyerek basın açıklaması yapıldı.

Altınoluk’ta bayrak şöleni vardı.

CHP’nin Edremit Belediye Başkan adayını yıpratmak için bazı fırsat düşkünlerinin seçim malzemesi yapmak istediği provakatif girişime TÜRK BAYRAKLARI ile cevap verildi. Altınoluk’ta yüzlerce CHP ve vatandaşlar ellerinde Türk Bayrağı ile meydana kadar yürüdü. Her kesimin bayrağına sahip çıktığı Altınoluk CHP Seçim bürosu açılışına eski Altınoluk Belediye Başkanlarından İsmail Aynur ve Hasan Özpolat’ta destek verdi. CHP’nin Edremit Belediye Başkan adayı Hasan Arslan, “ Bizleri büyük bir coşkuyla karşılayan Cumhuriyet ve Atatürk sevdalısı Altınoluk’ta yaşayan vatandaşlarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Altınoluk köy mevkiinde esnaf ziyareti ile başlayan programımız binlerce yurttaşımızın katılımı ile açılışını gerçekleştirdiğimiz Altınoluk Seçim İrtibat Büromuzu da şanlı Türk Bayrağımızı elimizde, yüreğimizde taşıyarak açtık. Bu büyük ilgi, sevgi ve destek karşısında söyleyecek çok fazla söz bulamıyorum. Allah’ın izniyle sizleri mahcup etmeyeceğiz” dedi.

 

 

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ