BALIKESİR EHLİNE EMANET EDİLDİ

Muhabir 2019-04-08 14:45:05 105

BALIKESİR EHLİNE EMANET EDİLDİ

Yerel seçimlerin sona ermesiyle mazbatalar verildi. Balıkesir’de Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan Yücel Yılmaz, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan ve Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı mazbatalarını alarak görevlerine başladılar.

Balıkesir zorlu bir seçim sonrasında ehline emanet edildi. Karesi Belediyesinde yakaladığı başarı ile Büyükşehir’in kapılarını açan Yücel Yılmaz, Balıkesir il seçim kurulundan öğretmen evinde mazbatasını aldı. Yoğun bir kalabalık eşliğinde düzenlenen mazbata töreninde Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan ve Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı ve meclis üyelerine de mazbataları verildi.  

Balıkesir’de Büyükşehir Belediye Başkanlığı Yücel Yılmaz, Mazbata töreninde, “ Bugün mazbatamızı aldık... Tüm Balıkesirli hemşerilerimizin Başkanı olacağım bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bizleri bu göreve layık gören tüm hemşehrilerime gönülden teşekkür ederim. Söz verdiğimiz üzere Balıkesir'e yeni bir vizyon ve çehre kazandıracak olan projeleri hayata geçirerek daha güçlü yarınlar için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi

KARESİ VE ALTI EYLÜL’DE DEVİR TESLİM YAPTI

Daha sonra Karesi Belediyesine geçen Balıkesir’in çiçeği burada Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, burada çiçeklerle karşılandı. Karesi’nin yeni Belediye Başkanı Dinçer Orkan’a başkanlığı devreden Yılmaz, “Karesi'den çok güzel anılarla ve görevi çok değerli bir isme devrederek ayrılıyoruz. Balıkesir Karesi Kurucu Belediye Başkanlığı görevimizi, birlikte yol alacağımız yeni Başkanımız Dinçer Orkan’a bırakırken kendisini tebrik ediyor, başarılar diliyorum.” Dedi

BÜYÜKŞEHİR’DE MUTLULUK VARDI

Balıkesir’de Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan Yücel Yılmaz Karesi ve Altıeylül Belediyelerinden sonra Büyükşehir’e geçti. Beraberinde Balıkesir Milletvekilleri, Belediye Başkanları ve birçok partili ile vatandaşların yoğun ilgisi eşliğinde Büyükşehir’e geçti. Büyükşehrin mührünü ve Bayrağın öperek teslim alan Yılmaz, “ Hizmet yarışında bayrağı kendisinden teslim aldığımız Sayın Zekai Kafaoğlu’na Balıkesir'e hizmetlerinden dolayı teşekkür ederim. 2-3 hafta içinde yeni yapılanma için çalışacağız. İnsan kaynakları arkadaşlarımızın performanslarına bakacaklar. Bize ayak uyduranlar ile yolumuza devam edeceğiz. Balıkesir’in 20 ilçesine 10 yıldızlı şehir manifestomuzda açıkladığımız projelerinizi hayata geçirmek için çalışacağız” dedi.

Başkan Yılmaz, ayrıca, “ Değerli hemşehrilerim; yeni görevimizi tebrik için çiçek göndermek yerine, Balıkesirspor Baltok'a bağış yapmanızdan onur duyarım. Ve tüm Balıkesir'i bu kampanyaya davet ediyorum. Balıkesirspor'a hep beraber sahip çıkalım” diyerek sözlerini bitirdi ve Büyükşehir makamına geçti.

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ