Karesi'de sokaklar yeniden hayat buldu

Muhabir 2017-06-15 14:40:25 1633

Karesi'de sokaklar yeniden hayat buldu

Karesi Belediyesi, ilçedeki sokaklara  antik taş döşemesi yaparak prestij kazandırırken bakımsız binaların da dış cephe duvarlarını rengarenk boyayarak, sokaklarını geleceğe taşıyor. 

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'ın talimatı ile ilçe merkezindeki ara sokaklara antik taş döşeniyor, bakımsız evlerin de dış cephe duvarları rengarenk boyanıyor. Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileriyle birlikte ilçedeki trafoları birer sanat eseri haline dönüştüren Karesi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, son olarak Yıldırım Mahallesi Ayakkabıcılar Çarşısı ve civarında dış cephe boyasına başladı.   

SOKAK SAKİNLERİNİN HAYATINA RENK KATIYOR

Küçük müdahalelerle büyük bir dönüşümün gerçekleştirilmesi noktasında örnek teşkil eden çalışmalar kapsamında Yıldırım Mahallesi Ayakkabıcılar Çarşısı civarındaki 15 bina rengarenk oldu. Antik taş döşeme ve bina dış cephe boyamanın yanı sıra ekipler binalarda bozuk olan yerleri harçla sıvayarak onarıyor.   

KARESİ HER NOKTAYA DOKUNDU

Antik taş uygulaması ve dış cephe duvar boyama çalışmalarıyla Yıldırım Mahallesi'nin cazibe merkezi haline geldiğini vurgulayan Muhtar Ömer Aktaş, "Karesi Belediyesi mahallemizdeki sokaklara antik taş döşeyerek prestij kazandırdı. Metruk binaları, ayakkabıcılar çarşısını, boyayarak çok güzel çalışmalara imza attı. Karesi Belediyesi mahallemizde her noktaya dokunduğu için her yer çok güzel oldu. Bu çalışmalar sayesinde mahallemizi güzelleştiren Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'a teşekkür ederim" dedi.

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ