BİR TURGUT GİDER 1000 TURGUT GELİR

Muhabir 2017-08-08 09:40:20 461

BİR TURGUT GİDER 1000 TURGUT GELİR

KAFAOĞLU ŞEHİT TURGUT SOLAK’IN  YEĞENİNİN İSMİNİ TURGUT ÖMER KOYDU

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu 15 Temmuz hain darbe girişiminde Özel Harekât Daire Başkanlığında görevliyken şehit düşen Polis Memuru Turgut Solak’ın yeğenine dayısının ismini okudu.

Ovabayındır Mahallesi’nde oturan Şehit Turgut Solak’ın ailesini ziyaret eden Başkan Kafaoğlu daha sonra Şehit Solak’ın kız kardeşinin yeni doğan bebeğine isim koydu. Kafaoğlu minik yavrunun kulağına ezan okudu, bebeğin ismi Turgut Ömer oldu.

Başkan Kafaoğlu şunları ifade etti: “Allah sağlık, sıhhat, afiyet içerisinde büyümesini nasip etsin. Analı babalı büyütsün. Ailesine, milletine ve devletine hayırlı bir evlat olsun. Şehit annesi, babası, eşi, kız kardeşleri burada. Şehidimizin yeğenine dayısının ismini verdik. Şehidin ailesi dimdik ayakta. Devlet, millet, bayrak için bir Turgut şehit olur, 1000 Turgut dirilir. Darbe gecesi milletimiz destan yazdı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile milletimiz sokaklara döküldü. Belediye olarak 15 Temmuz’u unutturmamak adına 15 Temmuz Şehitler ve Ömer Halisdemir Anıtı yaptık. Turgut Solak kardeşimizin ismi ayrıca parkta da yaşayacak. Ülkemizde bir daha 15 Temmuz’lar yaşanmaması dileğiyle. Minik yavrumuza uzun ömürler diliyorum”.

Şehit Turgut Solak’ın Babası Hayati Solak “Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu bizi hiç unutmuyor, he yardımcı oluoyr. Biz bir Turgut şehit verdik, 1000 Turgut geliyor” diye konuştu.

Şehit Turgut Solak’ın Annesi Şeküre Solak da “Vatana millete hayırlı evlat olsun. Turgut’lar bir ölür, 1000 doğarlar” dedi.

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ