KAYMAKAM ATEŞ: “SAĞLIK TIRINDAN FAYDALANALIM”

Muhabir 2017-09-07 16:28:36 805

KAYMAKAM ATEŞ: “SAĞLIK TIRINDAN FAYDALANALIM”

Sındırgı’da Eylül ayı olağan muhtarlar toplantısı Kaymakam Ercan Ateş, Belediye Başkanı Ekrem Yavaş ve muhtarların katılımı ile yapıldı. Toplantının ana gündem maddesi Büyükşehir Belediyesinin gönderdiği Sağlık Tırında sağlık taraması için gayret edilmesi oldu

Sındırgı Kaymakamı Ercan Ateş Sındırgı’da Eylül Ayı Muhtarlar Toplantısında yaptığı konuşmada devlet olarak vatandaşın sağlığından sorumlu olduklarını ve bu kapsamda yerel yönetimlerle koordineli çalıştıklarını kaydetti. Sındırgı’ya Mobil Sağlık Tırını gönderen Büyükşehir Belediyesine de teşekkür eden Kaymakam Ateş Sındırgı’daki tarama hedeflerinin 8 bin olduğunu ve  bu hizmetten faydalanmasını istediklerini belirtti. İvrindi’de 140 kişinin bu hizmetten faydalandığını ve bu sayının az olduğunu ifade eden Kaymakam Ateş Sındırgı’da katılımın yüksek olması ve vatandaşların bu hizmetten daha fazla yararlanması için muhtarlara büyük görev düştüğüne işaret etti. Devlet olarak muhtarların her zaman yanında olduklarını, istek ve taleplerinin gerçekleşmesi bakımından İçişleri Bakanlığı ve Balıkesir Valiliğinin her zaman hizmetlerinde olduğunu kaydeden Kaymakam Ateş katılımlarından dolayı muhtarlara teşekkür etti.

“BU TIRIN BURADA OLMASI BİR NİMET”

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş muhtarların geçmiş bayramlarını kutlayarak konuşmasını başladı. Başkan Yavaş toplantıda şöyle konuştu:

“Sağolsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Edip Uğur her alanda olduğu gibi toplum sağlığı alanında da yanımızda. Bakın sizin sağlığınızla sadece Sağlık Bakanlığı ilgilenmiyor Büyükşehir Belediyesi de koruyucu hekimlik alanında yani hasta olmadan erken teşhis hayat kurtarır anlayışı ile önceden tedbir almak sureti ile sizlerin sağlığı ile ilgileniyor. Meme kanseri ve rahim kanseri gibi kadınlarımızın başına gelmesi olası müsibetlerden halkımızı korumak için Büyükşehir Belediyemiz bu hizmeti veriyor. Bu taramalarda muhtarlarımızın büyük gayretleri gerekiyor.

BOŞA KÜREK ÇEKMİYORUZ

Yine 11 Eylül’de Büyükşehir Belediyemizin “Balıkesir Büyük Bir Aile Oluyor Projesi” kapsamında hem devlet kurumları hem belediye ile ilgili sorun, istek, talep aklınıza ne gelirse bürokrasi ve belediyemizin tüm kadroları ile 1 ay boyunca sındırgı ve mahallelerinde taramalar yapılacak. 11 Ekim’de de bunların sonucu büyük bir katılım ile meydanda sizlerle birlikte festival havasında açıklanacak. Sındırgı bildiğiniz üzere termal turizmde gelişen bir ilçe. Ama bakıyoruz ovamız domates biberci. Dağ köylerimizde turşuluk salatalık üretiliyor. Son zamanlarda çıtır kavun dediğimiz Sındırgı kavunu Küçükbükü kavunu ekimi oldukça yaygınlaştı. Sındırgı’da TOKİ 700’e yakın daire yapıyor.

BU İŞLERİN RÜYASINA 2004’DE YATTIK

Sındırgı’da bir hareketlilik var. İşte Sındırgı’nın bu gelişimini ve önünde sorun olabilecek şeyleri şimdiden tespit edersek boşa kürek sallamamış oluruz. Boşa küre sallamamış olmak için de Büyükşehir’in Büyük Aile Projesi çok önemli. Rüyasına 2004 yılında yattığımız projeler bugün hayat buluyor. Şu belediye binamız Türkiye’de jeotermal ile ısınan ve soğuyan tek bina. Sındırgı’da biz çalışacağız Sındırgı kazanacak. Kazan kazan politikası. Bakın sizin kadar köyünüzü mahallenizi tanıyan kimse olmaz. Tıpkı benim ilçemi en iyi benim tanıdığım gibi. Dolayısı ile Büyükşehir’den geldiklerinde köyünüzü en iyi siz bilirsiniz. O insanlar sizin çayınızı kahvenizi içmeye gelmiyor. Mamografi cihazının Sındırgı’da 1 ay kalacak olması büyük bir nimettir. Dolayısı ile yönlendirme çalışmalarınız mahalle halkınızı doğru bilgilendirmeniz çok önemli. 

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ