Yeni Başkan arayışları başladı

Muhabir 2017-11-03 11:06:33 2623

Yeni Başkan arayışları başladı

AK Parti Genel Merkezinden gelen Genel Başkan Yardımcıları Erol Kaya ve Alaattin Varol Balıkesir Büyükşehir yeni Başkan arayışları için görüşmeler sonrası temayül yoklaması yapacaklar. Ak Parti Balıkesir İl Başkanı Hasan Demiraslan Ankara’dan gelen misafirleriyle il Başkanlığında Belediye Başkanları ile görüşmeleri gerçekleştirdiler. 167 kişinin oy kullanacağı Büyükşehir Belediye Başkanlığı için sürpriz gelişmeler olabileceğinin altı çizildi.

CHP ve MHP aday göstermiyor

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanını belirleyecek oylama Salı günü saat 15.00’te yapılacak. 27 üyesi bulunan CHP, 6 üyesi bulunan MHP’nin aday çıkartmayacağı öğrenilirken 56 üyesi bulunan AK Partide 20 üyenin fire vermesi halinde farklı bir AK Partilinin Büyükşehir Belediye Başkanı olma ihtimali gündeme geldi. Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na tepki olarak başka bir adaya oy verilmesi halinde Büyükşehir’de sürpriz beklentisi oluştuğu vurgulandı.

Büyükşehir Meclisinde, 56 Ak Partili, 27 CHP’li, 6 MHP’li ve 4 Bağımsız Meclis üyesi bulunuyor.

AKP Genel Merkezinden gelen yetkililer nezaretinde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayının belirlenmesi için saat 14.00'da Öğretmen evinde 167 kişi ile temayül yoklaması başlayacak.

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ