“Emniyet saldırıya ilişkin kamuoyuna bir açıklama yapmalıdır”

Muhabir 2018-03-13 07:06:03 543

CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, CHP Karesi İlçe Başkanlığına kimliği belirsiz kişi veya kişilerce yapılan silahlı saldırıya sert tepki gösterdi.

“Emniyet saldırıya ilişkin kamuoyuna bir açıklama yapmalıdır”

CHP örgütü olarak olayın takipçisi olacaklarını vurgulayan CHP’li Mehmet Tüm, konuya ilişkin şunları söyledi:

“Geçtiğimiz gün partimizin Karesi İlçe Başkanlığı binasına kimliği belirsiz kişi veya kişilerce pompalı tüfekle bir saldırı gerçekleştirilmiştir. Bu alçak saldırıyı yapanları şiddetle kınıyorum. Emniyet birimleri olaya ilişkin gerekli soruşturmaları sürdürmektedir; ancak ne olursa olsun, birileri pompalı silahla elini kolunu sallayarak ana muhalefet partisinin binasına ateş açmıştır. Emniyet saldırıya ilişkin bir an önce kamuoyuna bilgilendirici bir açıklama yapmalı ve bu saldırının failleri bir an önce yakalanıp cezalandırılmalıdır.”

“Şehrin göbeğinde birilerinin pompalı tüfekle dolaşıp ateş açabiliyor olması bir güvenlik zafiyetidir”

“Polis karakoluna, AKP İl Başkanlığına ve Balıkesir Valiliği’ne bu kadar yakın bir mesafede ve şehrin göbeğinde birilerinin pompalı tüfekle dolaşıp ateş açabiliyor olması aynı zamanda bir güvenlik zafiyetidir. Dolayısıyla saldırıya ilişkin tüm soru işaretlerinin aydınlatılması ve saldırının nasıl, nerede ve hangi gerekçelerle yapıldığı bir an önce kamuoyuyla paylaşılmalı ve bu güvenlik zafiyetinin nedenleri de ciddi şekilde sorgulanmalıdır. Biz, CHP örgütü olarak, bu saldırının takipçisi olacağız ve soru işaretleri giderilene kadar konunun peşini bırakmayacağız. Karesi ilçe örgütümüze ve partimize geçmiş olsun diliyorum.”

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ