Burhaniye’de pişmanlık diz boyu

Muhabir 2018-03-13 08:15:15 739

Burhaniye’de pişmanlık diz boyu

Balıkesir’in Burhaniye ilçe Belediye Başkanı AKP’li Necdet Uysal’a tepkiler dinmiyor. Kamuoyunda dışlanan Belediye Başkanı Necdet Uysal’a bir tepkide aynı partisinden Meclis üyesi İsmail Çancı’dan geldi. Çancı’nın yerel bir gazetede yayınlayan haberinde, 20 yıl öncesinde kalmış kafayı Belediye Başkanı Yaptık “pişmanım” demesi ilçede günün konusu oldu.

Belediye Meclis üyesi halkın sesi oldu

Burhaniye’de sokakta vatandaşların “keşke ellerim kırılsaydı da buna oy vermeseydim” sözlerini her köşe başında duymanız mümkünken, bu sese tercüman olan Belediye Meclis üyesi İsmail Çancı, Halkın tercümanı oldu. Pişmanlık duyan binlerce insanın içindeki duyguyu yüksek sesle dile getiren Meclis üyesine destek olan ancak parti disiplini açısından isminin yayınlanmasını istemeyen Meclis üyeleri “hepimiz çok pişmanız” dediler.

Uysal’ın oğlu Babasını eleştirenleri manşet yapıyor!

Burhaniye’de yaptıklarıyla adı ayyuka çıkan, Başkan Uysal’ın Askerlik yapmamak için “her gece başka bir âlemde” çilingir sofrası kuran oğlu Erman Uysal’ın gazetesi yine manşet attı. Babası hakkında pişmanlık duyduğunu ifade eden meclis üyesine yönelik “Çancı’ya tepkiler dinmiyor” diyerek hayali başlık attılar. Burhaniye’de “Görmedim, Duymadım, Bilmiyorum (!)” sembollerini oynayan Uysalgiller’in Meclis üyesine tepki gösterenlerin isimlerini yayınlamaları istendi. Hayali tepki başlığı ile AK Parti İlçe Başkanını göreve davet eden sözde uyanıklar, kendi yanlışlarının konuşulmasına bile tahammül edemiyorlar.

Çancı’nın söylemine tam destek

Ses Yayın gurubu, Meclis Üyesi Çancı’nın “pişmanız” söylemine tam destek verdi. 4 yıldır güvenoyu alamayan, gensorulara cevap bile veremeyen, Meclis üyesi olduğu halde Büyükşehir’e mal satan, Devlet ihalesine hile karıştıran, İhale yasaklısı olan, teminatına el konulan, Devlet tarafından sözleşmesi iptal edilen Uysal’ın bu yaptıklarını görmezden gelmeye devam eden Balıkesir AK Parti il Başkanlığı ve Genel Merkez’in Uysal’ın Başkanlığından Pişman olup olmadıkları merak ediliyor.

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ