İFTAR SOFRALARI KÖYLÜCE MAHALLESİN'DE KURULDU

Muhabir 2018-05-26 09:13:44 544

İFTAR SOFRALARI KÖYLÜCE MAHALLESİN'DE KURULDU
Havran Belediyesi tarafından hazırlanan geleneksel Ramazan programı ve iftar yemeği İlçe merkezi ile İlçeye bağlı Mahalleler de devam ediyor.

İftar sofraları önceki akşam Köylüce Mahallesin de kuruldu.

Etkinliklere Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, Balıkesir AK Parti Milletvekili adayı Mutlu Aydemir, Havran AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Dayı, Havran Sebze ve Meyveciler Esnaf Odası Başkanı Murat Hançer, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye meclis üyeleri Havran AK Parti Yönetim Kurulu üyeleri ve Mahalle sakinleri katıldı. Kurulan İftar sofralarında oruçlar hep birlikte dua ile açıldı.

Havran Belediyesi Sanat Kulübü Kocaseyit Tiyatro ekibi birbirinden güzel oyunlarını başarı ile sundu. Tiyatro oyununu izleyen Köylüce Mahalle sakinleri adeta gülme krizine girdi. Havran Belediyesi tarafından ücretsiz dağıtılan Pamuk helva, Elma Şekeri çocukları çok mutlu etti.

VATANDAŞLAR HİZMETLER'DEN MEMNUN

Mahalle sakinleri “Emin Ersoy Başkanımız ile mahallelerimiz kıymete bindi. Önceki yıllarda bizleri arayan soran yoktu. Seçimden seçime oy istemek için gelen siyasetçiler vardı. Emin Başkanımız göreve başladıktan sonra mahallelerimiz hizmet gördü. Yollarımıza taş döşendi. Çocuklarımıza oyun parkları yapıldı. Köyümüze ilk defa tiyatro ekibi geldi ailece güzel bir Ramazan ayı yaşıyoruz. Başkanımız Emin Ersoy'a ve ekibine teşekkür ederim” dedi.

Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Daire Müdürleri, Kocadağ Mahalle Muhtarı İsmail Çakırcalı ve Kocadağ mahalle sakinleri katıldı. Kurulan İftar sofralarında oruçlar hep birlikte dua ile açıldı. Birlik ve beraberliğin en güzel örneğinin sergilendiği gecede

Hayatımızda ilk defa tiyatro oyunu izledik. Bu yılda aynı mutluluğu yaşıyoruz Değerli olduğumuzu hissettik Emin Başkanımıza teşekkür ederiz” dediler.
Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy etkinlik sonrası yaptığı konuşmada terör konusuna değindi. Başkan Emin Ersoy “On bir ayın Sultanı Ramazan ayını idrak ediyoruz. Etkinliklere dün İlçe Merkezinde başladık. Ramazan ayı boyunca ilçe merkezinde kapalı pazar yerinde iftar yemeği ikramımız yapılırken diğer yandan ise ekiplerimiz her gün bir (köyde) mahallede kapsamlı ramazan etkinlikleri düzenlenecek” dedi. Başkan Emin Ersoy “Bugün burada İstanbul’da meydana gelen terör saldırısında 11 vatandaşımızın vefat haberini büyük üzüntü içinde öğrenmiş bulunmaktayım. Alçakça ve kalleşçe yapılan saldırıyı kınıyorum lanetliyorum. Ülkemizin başı sağ olsun Şehitlerimiz mekanı cennet olsun” dedi. Belediye Başkanı Emin Ersoy konuşması uzun süre halk tarafından alkışlandı. Belediye Başkanı Emin Ersoy program öncesi ve sonrası halkla ile sohbet edip sorunlarını dinledi.
Belediye Başkanı Emin Ersoy’un eşi Aliye Ersoy, Kocadağ mahallesindeki etkinliklere katılarak hem eşine destek oldu hem de mahalle sakinleri bayanlar ile sohbet etti.
 

YAĞMURUN BEREKETİ SANDIĞA YANSIR İNŞALLAH

AK Parti Balıkesir Milletvekili Adayı Mutlu Aydemir, Belediye Başkanı Emin Ersoy Köylüce mahalle sakinlerine yönelik birer yaptığı konuşma yaptılar.

Başkan Ersoy, konuşmasında yağmura rağmen bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Partimizin şarkısı haline gelen Beraber yürüdük biz bu yollarda Beraber ıslandık yağan yağmurda şuan bizim yaşadıklarımızı anlatıyor. Yağmurun bereketi inşallah 24 Haziran Genel seçimlerinde sandığa yansır diyerek sözlerine birlik ve beraberlik vurgusu yaparak sonlandırdı. Yağmura rağmen Mahalle sakinleri İftar yemeğine ve Tiyatro oyununa yoğun ilgi gösterdi.

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ