1 milyon lira kredi kullan “BİLA BEDEL” yaptır!

Muhabir 2018-07-12 17:49:56 564

1 milyon lira kredi kullan “BİLA BEDEL” yaptır!

1 milyon lira kredi kullan “BİLA BEDEL” yaptır!

Burhaniye Belediye Meclisinden Düdüklü suyunun hat yenileme işlermleri için 1 milyon lira kredi kullanan ve bunun için Belediye meclisinden onay alan Başkan Uysal, bu hattın yenileme işini “bila bedel” ile “TÜMAD Madencilik ve Ticaret A.Ş.” şirketine havale etti. 28 km. için isale işin boruları BASKİ’ye havale edilince, kullanmak istediği 1 milyon liralık kredi nereye harcandı soruları cevap bulamadı.

Düdüklü suyunu kimlere verdiniz?

Su sıkıntısının nedeni anlaşıldı. Uysalgiller izin verdi, Düdüklü suyu kaynağından kesildi!

Burhaniye’nin Karadere köyü sınırlarında TÜMAD Madencilik ve Ticaret A.Ş. ile Pozitif Sondaj tarafından yürütülen çalışmalar yıllardır devam eden çalışma kamuoyundan gizlenirken, altın madeni arayan şirketin yollarını kim yaptı? Bu yol yapım sonrasında hangi köy muhtarlığı bedel karşılığı yolların sulanmasında çalıştığının açıklanması istendi. “Spektra Jeotek” depo alanı olarak görüntülenen Altın Madeni şantiyesinin Düdüklü Su kaynağında bulunmasının neden vatandaştan gizlendiği anlaşılamadı!

Nakliye işleri Uysalgillerin mi?

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, kişisel banka hesaplarını doldurmak adına her yolu mubah görüyor! Burhaniye halkının günlerdir Düdüklü suyunu içememesinin altından Uysalgiller çıktı. Karadere köyünde maden araması yapan şirketin çalışmaları neticesinde su kaynaklarının azaldığı, şirkete su kullanım izni verildiği ileri sürüldü. Aylardır Erman Uysal’ın bu şirketle iş birliği içine girmesi ve TÜMAD Madencilik ve Ticaret A.Ş. ile UYSAL şirketlerinin hangi noktada ortak çalışma yaptığı, inceleme sonrasında ortaya çıkacak.

Ses Haber Ekibi yılın olayını sizler için araştırdı. 1 milyon liranın izini sürdü...

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ