Edremit Ticaret Odası uyuyor mu?

Muhabir 2018-10-11 09:53:36 911

Ayvalık Kaymağını yiyor, Edremit Seyrediyor..

Edremit Ticaret Odası uyuyor mu?

Midilli’den Ayvalık’a her hafta binlerce Yunanlı alış-veriş için gelirken, Edremit Yüzyıllardır Körfezin Ticaret Merkezi olmasına rağmen bu pastadan payını alamıyor. Kriz ekonomisini fırsata çevirme imkanı varken, neden yapılmıyor?

Döviz kurunda yaşanan anormal yükseliş nedeniyle Midilli’den gelen Turistlerin sayısında beklenmedik artış yaşanıyor. Yaşanan Euro artışını fırsat bilen akıllı Komşu, Ayvalık’a gemilerle gelerek ihtiyaçlarını karşılıyor.

Edremit esnafı sıkıntı içinde

Edremit bölgesinde en büyük Ticaret merkezleri, AVM’ler ve aranan her ürün bulunurken, pazarlama boyutunda lokomotif görevi olan (ETO) Edremit Ticaret Odası kılını bile kıpırdatmıyor! Ayvalık’tan daha cazip fiyatlar ve çeşit bolluğu yaşanan Edremit, Ayvalık’a gelmek için gemilerde yer bulamayan Yunanlılar için bulunmaz bir alternatif olurken, Ayvalık’tan Edremit arasına gemi saatlerinde konacak ücretsiz otobüsler ile Edremit ekonomisine büyük katkı sağlayacağı hatırlatıldı.

Edremit Ticaretine büyük katkısı olur

Midilli ve birleşik adalarda yaşayan 100.000’e yakın insanın Ekonomik olduğu için tercih ettiği Türkiye (Ayvalık), şimdi daha cazip hale geldi. Döviz kurlarının yüksek olmasına nedeniyle yaşanan iç piyasa darlığı, işlerin düşük, fiyatların pahalı olması bölgemizde ticari durgunluk yaşanmasına neden olurken, bu sıkıntıdan kurtulma formülü olarak Midilli’den alışveriş için gelenleri Edremit’e getirmek bu kadar mı zor? Edremit’i cazibe merkezi yapmak için dev bütçesi olan ETO neyi bekliyor soruları ve oda başkanı Coşkun Salon ile Meclis Başkanı Mehmet Semerci’ye soruldu

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ