ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN 378 MİLYON LİRALIK YATIRIM

Muhabir 2018-05-11 10:15:00 605

ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN 378 MİLYON LİRALIK YATIRIM

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Balıkesir’de 378 milyon lira yatırım bedeli bulunan 35 tesisin temel atma ve açılışlarını gerçekleştirdi. Balıkesir’e ayrı bir muhabbet beslediğini belirten Eroğlu, geçtiğimiz yıl AK Parti hükümetinin Balıkesir’e yaptığı 25 milyar liralık yatırımlar arasında 4.5 milyar lirayla en fazla yatırımı yapan Bakanlık olduklarını söyledi.

Orman ve Su Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Balıkesir programı kapsamında 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Meydanı’nda 378 milyon lira yatırım bedeli bulunan tesislerin temel atma ve açılış törenini gerçekleştirdi. Bakan Eroğlu, terörle mücadelede şehit olan Aydın Nazillioğlu adına Bayat Mahallesi’nde yapılan sulama göletinin temelini birlikte attı. Yaşar Nazillioğlu, Bakan Eroğlu’na Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ulaştırması için Türk bayrağı verdi. Çok önemli tesislerin açılışını gerçekleştirdiklerini dile getiren Bakan Eroğlu, istikrarın devamı, Türkiye’nin büyümesi için 24 Haziran’da AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek istedi. Törene; Vali Ersin Yazıcı, DSİ Genel Müdürü Murat Acu, Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, AK Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan, ilçe belediye başkanları, bürokratlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan DSİ Genel Müdürü Murat Acu, Balıkesir’e yapılacak yatırımlarla ilgili bilgi verdi. Acu, konuyla ilgili şunları söyledi: “Toplamda 378 milyon TL’lik teme atma töreni yapıyoruz ve bunun 33 tanesi bize ait. 2003 yılından itibaren Sayın Bakanımızın yönetiminde suya dair ne varsa yapıyoruz. Bu kapsamda son 15 yılda çok şeyler yapıldı Balıkesir’de. 33 adet temel atma merasimi yapıyoruz, 18 âdeti sulama, 7 âdeti baraj, 7 âdeti baraj, 1 âdeti, ıslah tesisi olmak üzere 295 milyon TL’ye mal olacak tesisler. 49 bin 600 dekar araziye hizmet edecek. 100 milyon m3 su depolayacak. Tesislerin hepsini ortalama 2 yıl içerisinde tamamlayarak hizmete alacağız” dedi.

KAFAOĞLU: “SU BİZİM CAN DAMARIMIZ”

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun Balıkesir’e en çok ilgilenen bakan olduğunu ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu: “Bakanların içinde en çok Balıkesir’i ziyaret eden, Balıkesir’in bir problemi olduğu zaman sonuna kadar ilgilenen bir Bakanımız. Bundan dolayı kendisine yürekten teşekkür ediyorum. Bugün de yine müjdelerle geldi. 378 milyon TL’lik bir yatırım müjdesiyle geldi. 15 yıldan beri Cumhurbaşkanımızın başkanlığında hükümetimizin yapmış olduğu yatırımlar 25 milyar TL’yi buldu. Bunun içinde de en büyük yatırım Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın. Su denince akla Türkiye’de ve dünyada Veysel Eroğlu geliyor. Sayın Bakanımız ile gurur duyuyoruz. Bugün de 25 tane tesisin temeli atılacak, 10 tane tesisin de açılışı yapılacak. Balıkesir Türkiye’yi doyuran bir il. Balıkesir tarım ve hayvancılıkta bir numara. Onun için su bizim için can damarımız. Araziler sulanarak verim artacak, üretim artacak, vatandaşların cebine giren paralar artacak. Tesislerin Balıkesir’e hayırlara getirmesini diliyorum” dedi.

VALİ YAZICI TÜRK EKONOMİSİ GELİŞMEYE DEVAM EDİYOR

Balıkesir’in Türkiye’yi doyuran il olduğunu dile getiren Vali Ersin Yazıcı, son yatırımlarla birlikte Balıkesir’deki üretimin artacağını belirtti. Vali Yazıcı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye’yi doyuran il. Çalışkan insanların, vatanına milletine bağlı insanların bulunduğu şehir Balıkesir. Balıkesir size minnettar. Balıkesir size şükranlarını ve teşekkürlerini defalarca sunmak istiyor. Neden? Şunu biliyoruz ki Sayın Bakanım Afyon’dan sonra en çok alakadar olduğunuz il Balıkesir. Çünkü her daim Sayın Bakanımız Balıkesir’e kendi şehri gibi sahip çıktı ve bu şehre en büyük yatırımları zat-ı âlilerinizin başkanlığındaki Orman ve Su İşleri Bakanlığı sağladı. Ama bizde karşılığını vermeye çalışıyoruz. Balıkesirli hemşerilerim daha çok üreterek, daha kaliteli üreterek Türk ekonomisine katkıda bulunmaya, büyütmeye, geliştirmeye devam ediyor. Biz Sayın Bakanımıza ne kadar teşekkür etsek azdır.

Balıkesir’de sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum, sizlerle gurur duyuyorum. Bu ülkenin kalkınmasına çok büyük destek verdiniz. 15 Temmuz alçak FETÖ darbe girişimine karşı kahramanca direnen şehir Balıkesir. Bu devleti kimseye teslim etmeyiz, şanlı bayrağımız burada ilelebet dalgalanacak” dedi.

EROĞLU: GEÇEN YIL BALIKESİR’E 25 MİLYAR LİRA YATIRIM YAPILDI

Balıkesir’e en çok gelen bakanın kendisi olduğunu belirten Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, AK Parti hükümetinin geçen yıl Balıkesir’e yılsonuna kadar 25 milyar lira yatırım yaptığını belirtti. Eroğlu, “Ben buraya en çok gelen Bakanım. Ben Balıkesir’e eskiden tatil için gelirdim ama şimdi tatil yapma imkanım yok. Buraya heybemiz dolu geliyoruz. Yatırımları her seferinde getiriyoruz. Bazıları Balıkesir’e çok yatırım yapıyorsunuz diyor. Bende diyorum ki Balıkesir’e geçmişte yapılmayanları telafi ediyoruz. Yapacağız elbette. Hakikaten muhteşem yatırımlar yapılıyor. Şu ana kadar hükümetimiz buraya geçen yılsonuna kadar 25 milyar TL yatırım yaptı. Her şey yapıldı barajlar, göletler, sulama tesisleri. Eskiden Balıkesir’e gelmek sıkıntıydı ama şu an yollar Afyon kaymağı gibi olmuş” dedi.

EROĞLU: BALIKESİR’İ SEVİYORUZ

Orman ve Su Bakanlığı olarak Balıkesir’e en çok yatırım yapan bakanlık olduklarını dile getiren Eroğlu, “ Biz vatandaşımızı, milletimizi seviyoruz. Ona hizmet etmek bizim için ibadettir. Bütün Bakanlıklar içinde Balıkesir’e en çok yatırımı yapan Bakanlık biziz. 3 milyar 920 milyon TL geçen yılsonuna kadar olan yatırım tutarı. Ama bu yatırımlarla birlikte 4 buçuk milyar TL ile bayrağı dalgalandırmaya devam edeceğiz. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Balıkesir’i seviyor, Balıkesirliler de Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nı seviyor. Sizler ne isterseniz yapmak boynumuzun borcu”

EROĞLU: DEVLETİN BEKASI SİZLERİN ELİNDE

24 Haziran seçimleri için Balıkesirlilerden destek isteyen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “ Önünüzde 24 Haziran’da bir sandık olacak. Balıkesir hazır mısınız? İstikrarın devamı için, Türkiye’nin çok daha büyümesi güçlenmesi, huzurun devamı ve ekonominin büyümesi için Balıkesir hazır mısınız? Bu siyasi bir mesele, parti meselesi değil. Devletimizin, milletimizin bekası istiklalimiz ve istikbalimiz için. Neden? Çünkü Türkiye ile çok uğraşan var. Bu milletin özellikle yok etmek, vatanımızı ele geçirmek isteyen çok hain ülke var. Bir takım terör örgütlerini silahlandırıyorlar. Onlar Türkiye’nin önünü kesmek için oyun üstüne oyun kuruyorlar. Ama Cumhurbaşkanımız onların oyunları fark etti. 15 Temmuz’da alçak bir suratında meymeneti olmayan haini yetiştirmişler, içimize sokmuşlar. Türkiye’yi tamamen işgal etme şeklinde bir hareket kalktılar. Ama Recep Tayyip Erdoğan’ın cesareti, Aziz milletimizin kahramanlığı sayesinde bu darbe girişimi püskürtüldü. Akabinde ne yapmak istediler? Güneyde bir terör devleti kurmak istediler. Ama Sayın Cumhurbaşkanımız onu da yemedi. Hemen Fırat Kalkanı arkasından Afrin. Artık sıra sizde Aziz Balıkesirliler. Parti meselesi değil, milletimizin devletimizin bekası sizlerin ellerinizde” dedi. Bakan Eroğlu, daha sonra çiftçilere ORKÖY Kredi Sertifikası dağıttı. Konuşmaların ardından tesislerin temel atma ve açılış törenleri gerçekleştirildi.

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ