Sındırgı’da Ramazan Şerif Paşada Bir Başka Güzel

Muhabir 2018-05-14 14:54:26 391

Sındırgı’da Ramazan Şerif Paşada Bir Başka Güzel

Balıkesir’in Sındırgı İlçesinde Geleneksel Ramazan Sokağı etkinlikleri başlıyor. Sındırgı Belediyesi’nin Ramazan geleneklerini yaşatmak, ilçe halkına eski ramazan aylarını hatırlatmak ve çocukların aileleri ile birlikte hoş vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla geleneksel hale getirdiği Ramazan eğlenceleri Ramazan ayı boyunca her akşam Şerif Paşa Meydanı'nda hayat bulacak.

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş'ın büyük önem verdiği ve geleneksel hale getirilen Sındırgı'da Ramazan geceleri dolu dolu geçecek. Şerif Paşa Meydanı'nda düzenlenecek etkinlikler ile 7’den 70’e herkes Şerif Paşa Meydanı'nda buluşacak. Özellikle çocukların ilgisini çeken etkinlikler eğlencelerin yanında Ramazan ayının manevi atmosferini işleyen yarışmalar ve etkinlikler ile süsleniyor. Bu yıl 9. Usu düzenlenecek Ramazan programı adeta çocuklar için bir eğitim yuvası oluyor. ;Çocukların bilgi ve bereceilerini geliştiren yarışmaların yanında ailelerin de teravih namazı sonrası keyifle çaylarını yudumlayabileceği bir alan oluşturuluyor. Açılan stnadlarda meydana ayrı bir renk katıyor.

Teravih namazının ardından Şerif Paşa Meydanı'nda düzenlenen Sındırgı Belediyesi Ramazan eğlencelerinde meddah, orta oyunu, jonglör gösterisi, sihirbaz gösterisi, palyaço, yüz boyama, aşuk maşuk, ilahi dinletileri, sohbetler, Hacivat-Karagöz gösterileri yapılarak, eğitici ve eğlenceli yarışmalar ile çocukların dolu dolu bir ramazan gecesi geçirmeleri sağlanacak.
Sındırgılıların büyük ilgi gösterdiği etkinliklerin bu yıl da devam ettiğini ve çoluk çocuk herkesin Şerif Paşa’da buluşacağını belirten Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş "Hepinizin Ramazanı Mübarek olsun. Herkesin hayrı, orucu, duaları kabul olsun. Allah bütün dualarımızı Kabe' de edilen dualar nezdinde kabul etsin. Bu yılda iftar çadırımız halkımıza hizmet veriyor. İftar çadırımızda, çat kapı ziyaretlerimizle vatandaşlarımızla iftar sofralarında buluşacağız.  Bunun yanında da geleneksel hale getirdiğimiz Ramazan Sokağı etkinliklerimiz ile eski Ramazan Gecelerini yaşamak adına Şerif Paşa Meydanı'nda buluşacağız. Manevi ve tarihi bir atmosferin bahçesinde Karagöz Hacivat’tan, ilahi dinletilerine kadar birçok etkinlikle Ramazan ayı boyunca teravih namazında ve sonrasında Şerif Paşa’da buluşuyoruz. Kendi personelimiz ve ilçedeki öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, hocalarımız ile işbirliği içerisinde dolu dolu bir Ramazan programı geçireceğiz. Etkinliklerimiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personelimiz tarafından gerçekleştirilecek. Hep beraber ibadetimizi de gerçekleştireceğiz, eğlencemizi de, birlikteliğimizi de Allah daim etsin. Memnuniyetinizin inşallah daha üst noktalara çıkmasını sağlayacak hizmetler yapmak dileğimizle hayatımızı sürdüreceğiz. Rabbim bereketle Ramazan ayını geçirmemizi Bayrama ulaşmamızı nasip etsin. " dedi.
Ramazan Ayı boyunca teravih namazı sonrasında başlayacak programla yedisinden yetmişine tüm Sındırgılılar Şerif Paşa Meydanı Ramazan etkinliklerinde bol kahkaha dolu bir gece geçirecek, eski Ramazan gecelerini yaşayacaklar.

 

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ