BALIKESİR’İ KIRMADI, PRİM DESTEĞİNİ ARTTIRDI

Muhabir 2018-05-16 09:56:51 561

BALIKESİR’İ KIRMADI, PRİM DESTEĞİNİ ARTTIRDI

Tarım Bakanı Fakıbaba’nın Balıkesir ziyareti süt üreticilerini sevindirdi. Çiğ süt üreticilerine destek için ilk açıklanan 7 kuruşluk destek, Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun ve HAYKOOP Merkez Birliği üyesi ve Balıkesir Bölgesi birlik başkanı Faruk Özen araya girmesiyle 12 kuruşa çıkartıldı. Yem fiyatlarındaki artışı gündeme getiren HAYKOOP yetkilileri Bakandan destek primlerinin arttırılmasını talep etti.

TARIM BAKANI FAKIBABA AÇIKLADI!

Çiğ Süt Üreticilerine Sağlanan Destek Artırılacağının müjdesini veren Bakan, çiğ süt prim desteklerini yılın ilk 3 ayını kapsayacak şekilde sıcak süt için 3 kuruştan 5 kuruşa, soğuk süt için 6 kuruştan 10 kuruşa, örgütler aracılığıyla pazarlanan soğuk süt için 7 kuruştan 12 kuruşa çıkarıyoruz.” Dedi.

ÇİĞ SÜT DESTEK PRİMLERİ ARTIRILIYOR

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba çiğ süt üreticilerine yönelik sağlanan destek primleri ile alakalı olarak yapmış olduğu açıklamalarında verilen prim desteklerinin yem fiyatlarından dolayı artırılacağını söyledi. Prim fiyatlarında yapılacak olan yükseltmeleri de açıklayan Gıda Bakanı Eşref Fakıbaba süt üreticilerine sağlanan desteğin 270 milyon lirayı bulacağını söyledi.

"Üretici arkadaşlarım merak etmesinler, adım adım maliyetlerini takip ediyoruz, onları mağdur etmeyeceğiz. Kesif yemdeki artışı dikkate alarak Başbakanımız ile görüştük. Bu görüşmemiz doğrultusunda çiğ süt prim desteklerini yılın ilk 3 ayını kapsayacak şekilde sıcak süt için 3 kuruştan 5 kuruşa, soğuk süt için 6 kuruştan 10 kuruşa, örgütler aracılığıyla pazarlanan soğuk süt için 7 kuruştan 12 kuruşa çıkarıyoruz. Böylelikle süt üreticilerimizin eline toplamda 270 milyon liralık prim desteği sağlamış olacağız. Ramazanda 270 milyon liralık çiğ süt prim desteğinin yanı sıra 530 milyon liralık anaç koyun-keçi desteği, 62 milyon liralık besi desteğiyle birlikte toplamda 860 milyon lirayı aşan miktarda üreticilerimize destek sağlamış olacağız."

HAYKOOP Merkez Birliği üyesi ve Balıkesir Bölgesi birlik başkanı Faruk Özen, destek prim artışının açıklanmasından sonra, “ Tarım Bakanımız Sayın Fakıbaba Balıkesir ziyaretinde Yaptığımız Talebimize yanıt verdi. Teşekkür ediyoruz... Süt üreticimize hayırlı olsun.” dedi

 

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ