Banner Reklamı
1 TEMMUZ KABOTAJ BAYRAMI EDREMİT'TE KUTLANDI

1 TEMMUZ KABOTAJ BAYRAMI EDREMİT'TE KUTLANDI

Editör 2019-07-02 GÜNCEL HABER

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın 93. yılı dönümü Edremit  Akçay Mahallesi Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törenler ile kutlandı. Törenlere; Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Edremit Belediye Başkanı Hasan Selman Aslan, Edremit Cumhuriyet Başsavcısı Çetin Güzel, Edremit Liman Başkanı Musatafa Akdoğan, Küçükkuyu Sahil Güvenlik Komutanı Aytaç Bayırlı katıldı.  1 Temmuz Pazartesi günü saat 18: 00’de Akçay Mahallesi Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu ile başlayan program saygı duşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla devam etti.

Daha sonra Edremit Liman Başkan Vekili Mustafa Akdoğan günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Konuşmaların ardından protokol üyeleri denize açılarak deniz şehitlerinin aziz hatıralarını anmak üzere denize TCSG 905 Burhaniye Komutanlığı tarafından çelenk bırakıldı.

Kutlamalar; 100 metre erkekler serbest yüzme, 50 metre bayanlar serbest yüzme, 50 metre minikler serbest yüzme, deniz dibinde altın bulma, su sporları ve  yağlı direk yarışmalarıyla devam etti.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...