ASPARK PROJESİ BAŞLIYOR
3,5 Milyon liralık Havuzlu villa’da oturuyor…

3,5 Milyon liralık Havuzlu villa’da oturuyor…

misi 2021-02-21 SÜRMANŞET

Tuncay Kılıç ve Komisyon üyeleri uyumuş, Hakan “malı götürmüş!”

Hakan Çelik sefa sürerken, Sadece Meclis üyesi ve İmar komisyon üyesi olanlar çile çekiyor!

Atı alanın Üsküdar’u geçtiği Rüşvet dosyasında, kayıp olan 11.8 milyon liranın akıbeti meçhul bırakıldı!

Kamu vicdanı sızlıyor! Edremit Belediyesinde “örtülü ödeneğin” ve “kara kaplı defterin” başında duran kişi şimdilerde Ülkü yolunda 3,5 milyon lira değerinde Zenginlerin ikamet ettiği bölgede Havuzlu villada (Malikânede) yaşarken, altında ki BMW marka lüks aracı, motoru ve dudak uçuklatan servetiyle gününü gün ediyor!

Bir zamanlar MHP’li Edremit Belediye Başkanı Tuncay Kılıç’ın imar rantında tahsilatçısı konumunda olan Hakan Çelik’in yıllardır gizlediği mal varlığını Edremit Cumhuriyet Savcılığı ortaya çıkarttı. Geçtiğimiz aylarda Edremit 3. Asliye Ceza Mahkemesinde yeni açılan 2020/780 İddianame numaralı dosya ile açılan dava sonrası gerçekler bir bir ortaya çıktı! Bilirkişi raporlarında aklama gayretlerinin gözlerden kaçmadığı “rüşvet” dosyasında, dudak uçuklatan para ve mal varlıkları tek tek ortaya çıkmaya başladı. Yargıyı etkilemeye ve kandırmaya çalışanların kamu vicdanında nasıl aklanacakları ise merak konusu oldu!

 

Yargıyı oyalama taktikleri başladı!

 

Edremit tarihinde ilk defa “Kara para aklama” yani Suçtan Kaynaklanan Malvarlığı Değerlerini Aklama” iddiasıyla dava açılırken, yıllardır Burhaniye Ağır Ceza Mahkemesinde 2017/79 nolu “Bitmeyen Dava” olarak tarihe geçen dosya ile birleştirme kararı verildi. Burhaniye Ağır ceza Mahkemesinde devam eden “Rüşvet” dosyasına ilave olarak “Kara para aklama” dosyasının da ilave edilmesiyle dava dosyasının arap saçına dönüştürülmesi ve zaman aşımına sokularak sanıkların “yaptıklarının yanlarına kar kalması” ve milyon dolarlık servet edinenlerin sefa sürmesinin hedeflendiği ileri sürülüyor!

 

Yeni Mal varlıkları ortaya çıkıyor!

 

Edremit Belediyesinde örtülü ödenek adı altında rüşvet alarak operasyon yiyen dönemin MHP’li Edremit Belediye Başkanı Tuncay Kılıç ve Örtülü ödeneğin başında görevlendirilen Hakan Çelik’in MASAK tarafından yapılan araştırma sonrasında yeni mal varlıkları ortaya çıktı. Özellikle göze çarpmayan ve “BEN PİYONUM” diyerek paçayı sıyıran dönemin İmar müdür vekili Hakan Çelik’in Edremit Ülkü yolu, Soğanyemez mahallesi 955 ada 14 parselde havuzlu Malikâne gibi 1000m2’lik bir Villa’da yaşadığı ve 3,5 milyon lira bedelle “isteyene satarım” diyerek çevresine hava attığı biliniyor. Edremit Cumhuriyet Savcılığının tespit ettiği mal varlıklarına ilave olarak, başkalarının adına, (okul arkadaşı-komşusu) gibi kişilerin üzerine mal kaçırdıkları iddiaları ise gelmeye devam ediyor.

 

Kara paranın baş aktörü karalamaya başladı!

 

Edremit’te imar dosyalarından rüşvet alarak servetlerine servet katanların daha olayların ilk gününden itibaren takip eden Ses Haber ekibi, kara paracıların karalamasına maruz kaldı. Edremit’te Havuzlu Villalarla ve lüks araçlarıyla yaşam sürenler, yeni açılan dosyanın gündeme gelmesiyle paniklediler. Karalama amaçlı propaganda yapanlar hakkında Edremit Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunuldu.

Özel Haber: Doğan Doğan/Edremit

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...