Sabahattin Ali Anı Evi açılışı
4. ULUSLARARASI TERMAL VE SAĞLIK TURİZM ZİRVESİ BAŞLADI

4. ULUSLARARASI TERMAL VE SAĞLIK TURİZM ZİRVESİ BAŞLADI

Editör 2019-09-27 SÜRMANŞET

25-29 EYLÜL 2019 Tarihleri arasında Balıkesir’in Termal ilçelerinde gerçekleşecek.

4. Termal ve Sağlık Turizmi Zirvesi'nde 56 ülkeden 300'ü aşkın konuğu Balıkesir’de misafir edildi. Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı Kongrenin Onursal Başkanı olarak misafirleriyle özel olarak ilgilendi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “ Balıkesirimizin ev sahipliğinde gerçekleşen 4. Termal ve Sağlık Turizmi Zirvesi'nde 56 ülkeden 300'ü aşkın konuğumuzu ağırlıyoruz. Yüz yıllardır şifa dağıtan bu toprakların Termal ve Sağlık Turizmi konusunda dünyanın en önemli merkezlerinden birisi olması için çalışıyoruz.” Dedi.

Başkan Yılmaz Kongre açılış konuşmasında, “ Kaynakları ve potansiyeli ile önemli bir sağlık destinasyonu olarak adını duyuran Balıkesir "Geleceğin Termal Başkenti" olmaya aday en önemli illerden bir tanesi. Hemen her ilçesinde bulunan şifalı sularıyla yüzyıllardan beri üzerinde yaşayanların dertlerine derman olan Balıkesir, sağlık turizmindeki gücünü sadece şifalı sularından değil, eşsiz doğasından ve kadim tarihinden almaktadır. 30 bin hektar büyüklüğündeki 8 bölgenin termal turizm merkezi ilan edilerek korumaya alındığı Balıkesir'in 291 kilometre uzunluğundaki 23 mavi bayraklı plajı, tertemiz havasıyla Kazdağları, zeytini ve zeytinyağı ile şifa arayanların adresidir.

Elverişli konumu, kolay ulaşılabilirliği ve ulaşım imkanlarının çeşitliliği ile de ön plana çıkan Balıkesir'i termali ile sağlık turizminde hak ettiği noktaya getirecek, ekonomik katkısını en üst düzeye çıkaracak çalışmaları tüm şehir ile birlikte, 'ortak akıl'la yapacağız. Termal turizm imkanlarının geliştirilmesi, bu kadim potansiyelin daha verimli ve kaliteli bir şekilde insanların hizmetine sunulması, mevcut tesislerin şartlarının iyileştirilerek hizmet kalitesinin geliştirilmesi ve yeni yatırımcıların teşvik edilmesi noktasında var gücümüzle çalışacağız.

Balıkesir olarak 4. Uluslararası Termal ve Sağlık Zirvesi’ne ev sahipliği yapmaktan, ülkemizin ve dünyanın dört bir köşesinden gelen misafirlerimizi şehrimizde ağırlamaktan onur duyuyorum. Zirvenin düzenlenmesine emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. “ dedi.

 

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...