EDREMİT\\\'İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 98. YILI KUTLU OLSUN
Acıttın mı?

Acıttın mı?

Editör 2020-05-10 SÜRMANŞET

Başkan Yılmaz’a vatandaş soruyor, “Necat Gülseven’in canını mı acıttın?

TV 100’ün ayarı bozuldu?

Yayın yoluyla ihale mi istiyorlar? TV 100 Neden Bağırıyor? Cumhuriyet Savcıları bu yayınların altında yatan gerçekleri inceleyecek mi?

Adrese teslim ihale alamayan TV 100’ün sahibi ünlü iş adamı elindeki yayın kuruluşu ile Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a ayar vermeye çalışırken, ayarı bozuldu!

Maddi olarak Canı acıyan Gülseven, sahibi olduğu TV 100’e yaptırdığı “ısmarlama” haberlerle Balıkesir’in seçim kazanan Belediye Başkanını yayın yolu ile hizaya getirmeye çalışırken “Avlu’yu” da elinden kaptırdı.

Balıkesir'de Medya gücü yaratacaktı!

Başkan Yılmaz’a gözdağı vermek adına bir ara Medya sektörüne girerek “Balıkesir’e geliyorum” mesajı veren Diyarbakır’lı iş adamı, inadına Avlu AVM’yi satın aldı!

İhali adalet bu olacak ki, Korona virüs nedeniyle AVM’ler kapandı. Aylardır zarar eden işletme, Büyükşehir’e taahhüt ettiği yatırımları da yapamadı. Büyükşehir’in 30 yıllığına işletmesini verdiği Avlu’ya hamle yaparak, Belediyenin yasal haklarını korudu. Ekonomik olarak daha fazla yatırım yapamayan Marmara Mall adlı şirketi öz sermeyesi karşılığı Başkan Yılmaz, bir operasyonla Belediye’ye kazandırdı.

Kuyruk acısı geçmemiş…

TV 100’ün sahibi Necat Gülseven, Cumhurbaşkanı tarafından Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görmek istediği Yücel Yılmaz’a, yani Devlete meydan okumak adına CHP’li Milletvekilleriyle iş birliği yaptı!

Siyasi figüranlar kullanarak Balıkesir’den intikam almaya çalışan iş adamı, TV100 ekranlarından son olarak, Balıkesir’de 30 yıldır çözülemeyen Paşaalanı-Bahçelievler bölgesinde 18-02 olarak bilinen alanın sorununu çözen Yücel Yılmaz'ı haber yaptırdı.

TV100'de, Vatandaşın memnun olduğu uygulamayı “Balıkesir’in 18.02 diye anılan en riskli alanını imara açtı” diyerek haber yayınlattı.CHP’nin konulardan bi haber vekillerine mikrofon uzatarak, Mülkiyet sorunu çözülen vatandaşlar görmezden gelerek “imara açtı” söylemine CHP'den destek arayan Gülseven, fazla zorlanmadan, aradığı desteği CHP’den buldu. Zaten imara açık olan bölgede ki uygulamanın Mülkiyet sorunu çözen bir düzenleme olduğunu bile öğrenmeden ezbere muhalefet yapılması ise “Balıkesir’in mi TV 100’ün yanındamısınız” sorularını akla getirdi!

CHP’liler bilmeden Balıkesir’e zarar veriyor!

Merak edilen soru: “21/B’den ihale alamayanlara CHP ihale sözü mü verdi?”

TV 100 yayınlarının kasıtlı ve bilinçli olarak Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ı hedef alması sonrası, 21/B’den İhale beklentisi olanların daha önceden Balıkesir’den aldıkları 187 Milyon liralık yol ihalesini gündeme getirdi. Ankara tarafından yakından izlenen “adrese teslim yayınların” kim ya da kimler tarafından hangi amaçla yapıldığı incelenmeye başlandığı öğrenildi. Balıkesir’in öz kaynaklarının 3-5 yayın yapan kişi ve kuruluşa peşkeş çekilmeyeceği hatırlatılırken, CHP’de Milletvekilliği yapanların rantçıların değil, halkın hakları için siyaset yapması istendi.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...