Sabahattin Ali Anı Evi açılışı
AĞIR TONAJ MİLLİ SERVETE İHANETTİR.!

AĞIR TONAJ MİLLİ SERVETE İHANETTİR.!

Editör 2021-04-07 SÜRMANŞET

AĞIR TONAJ MİLLİ SERVETE İHANETTİR.!

POLİS VE JANDARMANIN GÖZÜ ÖNÜNDEN GEÇERLER AMA GÖRÜNMEZLER!

DEVLETİN GÜVENLİK GÜÇLERİ BU OYUNA GELMEZ AMA….

“ÇİFT İRSALİYE VE KANTAR FİŞİ TAŞIYORLAR!”

Edremit Körfezinde Devlet Karayollarının, Büyükşehir’in, ilçe Belediyelerinin milyonlarca lira harcayıp yaptıkları yollar, Ağır tonaj saran araçlar tarafından heba ediliyor! Edremit Körfezinde yol kontrol noktası olmaması, kantar ölçümü yapılmaması nedeniyle Araç tonaj saran TIR, Kamyon ve Beton mikserleri Devlet yollarının anasını ağlatıyorlar!

Çift irsaliye oyunu....

Her türlü oyunu bozan Devletin Güvenlik güçleri, Ağır tonaj saran firmaların çift irsaliye oyununu bozamıyor! Sabah saatlerinde Beton santrallerinden çıkan araçlara ilk olarak normal tonajda irsaliye kesiliyor. Bu irsaliye ile akşama kadar normal tonaj gibi denetimlerden yırtıyorlar. İrsaliye saatine bakmayan Trafik denetleme ekipleri, şüphelendikleri araçları kantara çekse araç başına Devlet 10 bin lira kazanacak! Ancak Trafik ekipleri nedense???? Bu uygulamayı yapmayıp, normal tonaj gibi gözünün önünden gelip geçen araçları “görmezden!” gelmeye devam ediyorlar.

Kantar fişinde de aynı oyun var

Taş ocaklarından çıkış yapan ağır tonajlı araçlarda 2 kantar fişi bulunuyor!

Bu araçlarda denetimlerde normal tonajda olan kantar fişini gösterip 26 ton olması gereken araçlarında ki 45 ton ile geçiş yapıyorlar! Gözle görünür bir şekilde ağır tonaj olduğu belli olan araçları “göz kararı” ile bile denetmemek için görmezden gelen bazı trafik denetleme ekiplerin milli servete ihanet eden bu araçlara neden göz yumdukları anlaşılamıyor(!)

Devletin Jandarması ve Trafik polisiyle dalga geçen firma sahipleri ceplerini doldururken, Devlet yol yapmak, tamir etmek, çöken yolları düzeltmek için yine milyonlarca lira harcamak zorunda bırakılırken, Basın yayın organlarında konuyla ilgili haberlerin yer almasından sonra 1 hafta sıkı denetim, sonrasında aynı tas aynı hamam devam eden sistemde kazanan para babası Patronlar olurken, Kaybeden Devletin milli serveti oluyor!
 

Özel Haber: Doğan Doğan/Edremit

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...