MR ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞI
Akçay’a “YAKIŞACAK”….

Akçay’a “YAKIŞACAK”….

misi 2021-03-25 SÜRMANŞET

Akçay’ın çehresi değişecek. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın Akçay’a verdiği değer bilinirken, Köprülü kavşak için çalışmaları hızlandırdı.

Akçay Trafiği nefes alacak..

Akçay giriş kısmının yıllardır çözülemeyen Trafik sorununu Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın çözmesi için Ulaştırma Daire Başkanlığı son hazırlıklarını yapıyor. 2021 yılı yatırım programına alınması için bütün Büyükşehir ekibi özel çalışmalar yapıyor. Yaz aylarında yaşanan Trafik sıkışıklığını ortadan kaldırmak adına Karayolları Genel Müdürlüğünün hazırladığı kavşak düzenlemesinde 3 şerit olan yol, 4 şeride çıkartılıyor.

Akçay Esnafı da rahatlayacak

Her yaz sezonunda tıkanan Akçay trafiği nedeniyle yaşanan mağduriyetlerin sona ermesi, Akçay esnafının ekonomik nefes almasına neden olacak. Akçay şehir için trafik yoğunluğundan kaynaklı bekleme ve tıkanıklık yaşanmaması bekleniyor. 1918 Çanakkale köprüsünün ve devreye girmesiyle yaşanacak yoğunluk hesaplandığından zaman kaybetmeden, Akçay Köprülü kavşak projesine onay verilmesi bekleniyor. Akçay Çevre yolu görevi de görecek bu proje ile 650 araçlık güvenli ve kontrolü trafik hacmine ulaşılmış olacağı belirtildi. Bu proje sayesinde, şehirlerarası ulaşımı sinyalizasyon ve kavşak tıkanıklığı olmayacağı, trafik akış hızı kesilmeden seyir hallerine devam edeceği, böylelikle doğabilecek yeni kazaların önüne geçilmiş olacağı düşünülüyor. Yeni Akçay kavşağı ile: mevcutta 3 şerit olan D 550 karayolu 4 şeride çıkartılarak daha ferah, daha güvenli ve kesintisiz bir ulaşım hizmeti sağlanacak. Yeni eklenecek 4. Şeritle kavşaklarda ulaşım sağlanacak ve ışıkta beklemeden istenilen güzergaha daha emniyetli bir seyir imkanı sağlanacak.

ÖZEL HABER: DOĞAN DOĞAN/EDREMİT

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...