Sabahattin Ali Anı Evi açılışı
Akçay Kavşağı 2021 programında…

Akçay Kavşağı 2021 programında…

Editör 2021-04-01 SÜRMANŞET

Akçay Kavşağı 2021 programında…

Edremit’in en büyük trafik sorunu çözecek olan Akçay Kavşağı için “Büyükşehir düğmeye bastı” Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın özel olarak ilgilendiği ve yaz aylarında Akçay’a araç girişlerinin bile kilitlendiği meşhur Akçay Kavşağı için hazırlanan proje ortak onay alarak yatırım programına alınıyor.

Akçay’da yaşayanlarla anket yapıldı

Büyükşehir vatandaşın görüşüne önem veriyor. Devletin büyük projelerinde hataların oluşmaması için bölgede yaşayan vatandaşların görüşleri dikkate alınsın diye anket yapıldı. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın anket sonuçlarını görmesinden sonra onay verdi. Başkan Yılmaz, Akçay kavşağıyla ilgili Güzel bir proje var. Ulaştırma bakanlığı da kabul etti. En son vali bey, 5 milletvekilimiz. Karayolları Genel Müdürlüğü ve Bursa Bölge Müdürlüğü de kabul eti. Biz bu Akçay’daki vatandaşın istediği Kavşakla ilgili anket yaptırdık. Sorular sordurduk. Bunun da yatırım bütçesine alınması gerektiğini söyledik. Bölge müdürü de “aldıracağım” dedi. 2021 yılı yatırım bütçesine alınacak. Biz Bununla ilgili gayret göstereceğiz” dedi.

Büyükşehir Akçay Kavşağına önem veriyor

Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Dairesi Başkanlığı, “ Akçay kavşak projemizi karayollarıyla ulaşım daire başkanlığı ile birlikte yapıyoruz. Bu Akçay kavşağıyla ortak bir proje yaptılar. Birkaç alternatif vardı. Bir proje üzerinde karar kılındı. Bunların daha sonra protokol dönemi, kamulaştırmasını yapıyoruz. Karayolları onaylıyor. Daha sonra iş birliği protokolü ile karayolları yapıyor” açıklamasını yapıktan sonra Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Dairesi Başkanı Mehmet Akif Şencan’a talimat vererek, son şeklini alan proje 2021 yatırım programına alınması için Karayolları Genel müdürlüğüne gönderildi.

Özel Haber: Doğan Doğan/Balıkesir

 

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...