23 NİSAN KUTLU OLSUN
ALTIEYLÜL’DE 100’ÜNCÜ YIL COŞKUSU

ALTIEYLÜL’DE 100’ÜNCÜ YIL COŞKUSU

misi 2022-09-07 BALIKESİR'DEN HABERLER

ALTIEYLÜL’DE 100’ÜNCÜ YIL COŞKUSU

 

Altıeylül Kurtuluş Festivali kapsamında düzenlenen etkinliklerin üçüncü günü Kuvâ-yi Milli Meydanı’nda İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu, Devlet Halk Dansları Topluluğu ve Devlet Türk Halk Müziği Korosu ile Umut Akyürek, Seher Çelik ve İsmail Altunsaray muhteşem sesleriyle Balıkesirliler ile bir araya geldi.

KURTULUŞ GÜNÜ TÖRENLER İLE BAŞLADI

Altıeylül Kurtuluş Festivali üçüncü gününde de dolu dolu geçmeye devam ediyor. Milli Mücadelenin tarihe adını yazdıran ve düşmana geçit vermeyen Kuvâ-yi Milliye Şehri Balıkesir, kurtuluşunun 100’üncü yılında törenler ve festivaller ile adına yakışır bayram havasında kutlamalara sahne oldu. Geçit Töreni’nde Milli Mücadele’nin ve Balıkesir’in sembol isimlerinden biri olan Tülütabaklar başta olmak üzere Efeler, Mehteran Takımı, Askeri Geçit, Türk Hava Kuvvetleri’nin gösteri uçuşu ve SoloTürk’ün 30 dakikalık muhteşem şovuyla yer gök kurtuluşun 100’üncü yılı ile yankılandı.

ALTIEYLÜL KURTULUŞU COŞKUYLA KUTLADI

Adını Balıkesir’in kurtuluşundan alan Altıeylül Belediyesi’nin 4-11 Eylül tarihleri arasında düzenlediği Altıeylül Kurtuluş Festivali’nin üçüncü gününde de Balıkesir’in kurtuluşu olan 6 Eylül coşku içinde kutlandı. İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu, Devlet Halk Dansları Topluluğu ve Devlet Türk Halk Müziği Korosu ile solistler Umut Akyürek, Seher Çelik ve İsmail Altunsaray'ın muhteşem sesleriyle sahne aldığı Kuvâ'yi Milliye Alanı sanatseverler ile doldu. Adını Balıkesir’in kurtuluşundan alan bir belediyenin başkanı olmaktan dolayı gurur duyduğunu söyleyen Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı “Milli Mücadele ruhunu 100 yıldır içinde taşıyan bir milletin evlatları olarak bugün Balıkesir’imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yılını törenler ile kutladık. Düzenlemiş olduğumuz Altıeylül Kurtuluş Festivali ile de 4-11 Eylül tarihleri arasında Balıkesirli hemşehrilerimizle bir araya gelmeye devam ediyoruz. Bu akşam da çok kıymetli İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu, Devlet Halk Dansları Topluluğu ve Devlet Türk Halk Müziği Korosu ile birlikte sesleriyle bizlere güzel bir akşam yaşatan Umut Akyürek, Seher Çelik, İsmail Altunsaray ve festival alanımızı dolduran Balıkesirlilere teşekkür ediyoruz” dedi.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...