MR ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞI
Altınoluk çöplüğü yine alev alev...

Altınoluk çöplüğü yine alev alev...

misi 2018-12-24 BALIKESİR'DEN HABERLER

Sabotaj ihtimali üzerinde duruluyor

Her yıl geleneksel hale gelen çöplük yangını yaşanan alanda bu sefer de sabotaj nedeniyle yangın çıktığı ileri sürüldü.
Uzun zamandır çöp dökülmeyen alan sabotaj ihtimali nedeniyle yandı. Poyrazın etkisiyle ormanlık alana sıçramasından endişe edilen yangını söndürmek için havadan bir helikopter ve karadan itfaiye araçları müdahale ediyor. Yangın uzun uğraş ile kontrol altına Altınoluk Mahallesi’nde yer alan moloz döküm alanında öğle saatlerinde çıkan yangına İtfaiye ekiplerinin yanı sıra belediyemize ait sulama tankerleri ve kepçelerle müdahale edildi.

Edremit Belediyesi olaya anında müdahale etti

Edremit Belediye Başkanı Hasan Arslan’ın talimatları ile yangın yerine ulaşan ekipler de yoğun çabaları sonucu yangın kontrol altına alındı.

Çıkan yangının nedeniyle ilgili olarak Jandarma ekiplerinin soruşturma başlattığını ifade eden Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Tümdeniz Çelebi, “İlgili ekiplerimizi haberi alır almaz bölgeye sevk ettik. Kundaklama şüphesi var ancak kolluk kuvvetlerinin incelemeleri sürüyor. Herhangi bir can kaybı yaşanmadı. Yangının söndürülmesi adına canla başla çalışan İtfaiye personeli ve belediyemiz ekiplerine teşekkür eriyorum.” dedi.

 

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...