Banner Reklamı
Avşa güzeli seçildi…

Avşa güzeli seçildi…

Editör 2019-08-30 BALIKESİR'DEN HABERLER

2009 yılından bu yana ara verilen Avşa güzellik yarışması 10 yıl aradan sonra tekrar yapıldı.

Avşa Turizm Festivali adı altında en Sonuncusu 2009 yılında düzenlenen Geleneksel Avşa Güzellik Yarışmasını Avşa’da vatandaşların yoğun talebiyle bu sene tekrar yapıldı.

Uygarlığın temelinde kadın vardır..

İlkçağlardan itibaren toprağın verimliliği kadın ile özdeşleştirilmiş, uygarlığın temelini oluşturan birçok eylemin başı kadınlar olmuştur.

Toplumun en küçük birimini oluşturan aile birliğinin en önemli unsuru ve toplumun temel taşı olan kadınlarımız, toplumsal ve ekonomik yaşamın ayrılmaz bir parçasıdır. Bir toplumun gelişme yolunda gösterdiği gayret, kadına ayırdığı yer ve ona duyduğu saygı, verilen hak ve sorumluluklarla ölçülür. Türk toplumu, birçok dünya ülkesinden önce, kadına hukuksal, siyasal, toplumsal ve ekonomik haklarını yasal olarak tanımış ve onu yüce bir değer olarak kabul etmiştir.

Marmara adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, “ Toplumsal yaşamın sosyal, kültürel, siyasal, eğitim alanları ve karar alma mekanizmalarında yer alan kadınlar ülkemizin kalkınmasına, gelişmesine de katkı sağlamaktadırlar. Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, “Kadınları geride bırakan toplumlar geri kalmaya mahkumdur.”

Kadınların, toplumsal, ekonomik, siyasal konumlarını geliştirmek, ayrımcılığı ortadan kaldırarak, ön yargıları yok etmek üzere yerel yönetimler olarak kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ve toplumun tüm kesimleriyle birlikte mücadelede aktif ve etkin rol alıyoruz. Dün akşam kadın kardeşlerimizin katılımıyla temsili bir güzellik yarışması düzenledik. Bu aynı zamanda kadının kendine olan güvenini, hayatın her kesiminde yer aldığını göstermek adına düzenlediğimiz bir program oldu. Siz varsanız, eğitim var; siz varsanız, sağlık var; siz varsanız çözüm var! Geçtiğimiz günlerde yaşanan Emine Bulut cinayeti hepimizi derinden üzmüş, bir evladımızın “Anne, lütfen ölme!” feryatları yüreğimizi dağlamıştır. Emine Bulut, Özgecan Aslan gibi akılalmaz bahaneler ile erkek şiddetine kurban edilen kadınlarımızı saygı ve rahmetle anıyorum.

Tüm yarışmacılarımıza, Jüri üyelerimiz Selin Boronkay’a, Ayşe Ekiz’e, Eylül Özkan’a, Sezen Mesudiyeli’ye, Muharrem Sürmen’e, Turan Altay’a, Levent Ciner’e, Kenan Özkan’a, etkinliğimize katkı sağlayan Özkaptan, Ömer Kaptan, Ayanya Beach, Şeref İnşaat, Bahar Motel, Salı Pazarı, Can Medikal, Destini Grup, Güzel Motel, Temel İnşaat & Motel, Holly Garden Hotel’e ve emeği geçenlere teşekkür etmekle birlikte, yarışmamıza medeni cesaret göstererek katılım sağlayan hayatta engel olmadığını, istersek her şeyi başarabileceğimizi bizlere gösteren güzel hanımefendilerimize ayrıca şükranlarımı sunuyorum. İyi ki varsınız!” dedi.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...