EDREMİT\\\'İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 98. YILI KUTLU OLSUN
Babası verdi, mahkeme aldı…

Babası verdi, mahkeme aldı…

Editör 2020-06-23 GÜNCEL HABER

Mercedes  günlerce Belediye garajında saklanmıştı

Makam sarhoşu oldu

Edremit’in MHP’li eski Belediye Başkanı Tuncay Kılıç’ın rüşvetle oğluna aldırdığı araca mahkeme el koydu! Yargılama dosyasında üzerinde “TEDBİR” bulunan 34 KLC 23 plakalı araç, Burhaniye Ağır Ceza Mahkemesinin verdiği “MÜSADERE” kararı gereğince el konuldu.

Yargıtay dosyayı onadı

Burhaniye 1. Ağır Ceza Mahkemesinin 2013/84  Dosya Nolu Gerekçeli Kararını Yargıtay tarafından onandı. Kararın onanmasıyla sırra kadem basan eski Başkan Tuncay Kılıç, Fethiye’de tatil yaparken Polis tarafından yakalandı ve Cezaevine kondu. 12 yıl 8 aylık cezası bulunan ve Ceza infaz indiriminden de şansına yararlanan Tuncay Kılıç, Temmuz 2020 sonunda Corona izninin bitimiyle tekrar Cezaevine konacak. Eski Başkanın siyasi hayatını bitiren, oğlu Avukat Fatih Oğuzhan Kılıç’ın direkten döndüğü Mahkeme cezaları “Rüşvet, Görevi Kötüye kullanma, İhaleye fesat ve irtikap suçlarından yargılanmıştı. Halen ana suç ortağı Remzi Akın firarda bulunurken, davaya konu olayda şu gelişmeler mahkeme kayıtlarına geçmişti.

“Remzi Akın ve Tuncay Kılıç arasında yapılan rüşvet anlaşması gereğince Remzi Akın'ın talebi üzerine 09.04.2012 tarihinde Tuncay Kılıç'ın oğlu sanık Fatih adına alınmak üzere Mercedes marka otomobilin pazarlığını yaptığı ve otomobilin 167.500 TL ye satın alınmasında anlaştıkları, kalan miktarın ödemesi için 10.04.2012 tarihinde Remzi Akın'ın Tuncay Kılıç'ın oğlu olan Fatih Oğuzhan Kılıç ile Edremit ilçe merkezinde buluştukları ve birlikte HSBC bank şubesine gittikleri, Remzi Akının buradaki hesabından 165.000 TL çektikten sonra, Fatih ile birlikte Garanti bankası şubesine gittikleri ve burada Fatih adına hesap açarak 162.500 TL parayı Fatih'in hesap numarası üzerinden Koluman Motorlu Araçlar A.S ye havale ettikleri, TCK’nun 252 maddesinin 6352 sayılı kanunun

87. maddesi ile değişik haline istinaden cezalandırılma talep edilerek fezleke Düzenlendiği, Suçtan elde edilen Akçay 517/1-2-3 parselde kayıtlı gayrimenkullere ve 34 KLC 23 plakalı araca Edremit Sulh ve Asliye Ceza Mahkemesi kararları ile el konulmuş olup, tamamlanacak yargılama neticesinde halen Ares AS. adına tescilli olan bu taşınmazlar ile rüşvete konu 34 KLC 23 plakalı aracın bedeline karşılık malvarlığı değerinin TCK 54, 55 ve 60. maddeleri gereği müsaderelerinin gerektiği anlaşılmıştır. Sanık Fatih Oguz Han Kılıç'ın TCK'nın 252/5, 53/1 maddesi gereğince cezalandırılmalarına, rüşvet suçunun konusunu oluşturan 34 KLC 23 plakalı otomobilin TCK'nın 55/1 maddesi gereğince müsaderesine, 34 KLC 23 plakalı araç üzerinde ki şerhin devamı ile, TCK'nun 55/1 md gereğince karar kesinleştiğinde MÜSADERESINE,

IHALEYE FESAT KARISTIRMA SUÇU YÖNÜNDEN;

TCK’nun 235/5 maddesi anlamında kamu kurum veya kuruluşlarının ya da kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarının iştiraki ile kurulmuş şirket konumunda bulunan mağdur ED-BEL Ltd. Şti.'nin % 99,9 payına sahip olan Edremit Belediyesi'nin kamu kurumu niteliğinde olduğu; bu kurumlara ait olan ve 3 yıl boyunca devredilmez şartı ile ayni sermaye olarak devredilmiş olan taşınmazların, rüşvet ilişkisine istinaden hileli davranışlarla ihaleye katılma yeterliliğine veya koşullarına sahip olan kişilerin ihaleye veya ihale sürecindeki işlemlere katılmalarını engellemek, tekliflerle ilgili olupta ihale mevzuatına veya şartnamelere göre gizli tutulması gereken bilgilere başkalarının ulaşmasını sağlamak, ihaleye katılmak isteyen veya katılan kişilerin ihale Sartlarına ve özellikle fiyatı etkilemek için aralarında açık veya gizli anlaşma yapmak suretiyle Akın soyisimli kişilere devredilerek ihalelere fesat karıştırıldığı, Şüpheli Tuncay KILIÇ’ın Edremit Belediyesi'ndeki Belediye Başkanı ve belediye adına temsile yetkili olduğu ED-BEL Ltd.Sti. Üzerindeki ortaklar kurulu üyeliği yetkilerini kullanarak, ortaklar kurulu toplantısı düzenleyip, arazilerin satısının yapılmasına dair karar aldırdığı, Tuncay KILIÇ tarafından alınan rüşvet karşılığında ihaleye fesat karıştırılarak ve kamu zararına sebebiyet vererek Akın soyısimlı şüphelilere devredildiği.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...