EDREMİT BELEDİYESİ EMİTT TURİZM FUARI
BALIKESİR’DE ÇOCUK TRAFİK EĞİTİM PARKI HAZIR

BALIKESİR’DE ÇOCUK TRAFİK EĞİTİM PARKI HAZIR

misi 2021-05-16 SÜRMANŞET

BALIKESİR’DE ÇOCUK TRAFİK EĞİTİM PARKI HAZIR

MİNYATÜR BİR ŞEHİR VE TRAFİK EĞİTİM PARKI ÇOCUKLARIN YENİ EĞİTİM VE EĞLENCE MERKEZİ OLACAK

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, trafik kurallarına duyarlı bir nesil yetiştirme hedefiyle inşa ettiği trafik eğitim Parkını bitirdi. 10 bin 36 m2’lik alan üzerinde yapılan çocuklara trafik eğitimi verecek ve minyatür bir şehrin canlandırılacağı parkta çalışmalar sona yaklaştı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, çocuklara trafik kurallarını ve kültürünü küçük yaşta kazandırarak daha bilinçli bir toplum oluşturabilmek amacıyla trafik eğitim parkı inşa ediyor. Deneyimli trafik eğitmenleriyle birlikte; okul öncesi, ilk ve ortaokul öğrencilerine trafik eğitimlerinin verileceği eğitim parkı, Karesi İlçesi Paşaalanı Mahallesi 10 bin 39 metrekarelik alan üzerinde yapımı biten tesise İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu’dan övgü geldi. Bakan Soylu, “Balıkesir'e, Çocuk Trafik Eğitim Parkımız #YakıştıMıYakıştı , Trafikte #HerYılDahaİyiye” diyerek paylaşım yaptı.

MİNYATÜR BİR ŞEHİR

Çocukların akülü araçlar kullanarak eğlenirken öğreneceği, içerisinde afet acil durum binası, itfaiye binası, hastane, okul, market, kafeterya, ücretli otoban girişi, trafik işaretleri, tren ve otobüs maketlerinin yer alacağı bu minyatür şehirde gelecekteki trafik sorunlarının şimdiden azaltılması hedefleniyor. Balıkesir’in en önemli eğitim merkezlerinden birisi olacak trafik eğitim parkında ayrıca; eğitim amaçlı amfi, bisiklet ve yaya yolu ile çocuk oyun alanı bulunuyor.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Trafik kurallarına duyarlı bir nesil yetiştirmek için önem verdiği Trafik Eğitim Parkı ve minyatür şehir ile Balıkesir’e ayrı bir değer katmış oldu.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...