EDREMİT BELEDİYESİ EMİTT TURİZM FUARI
Balıkesir eğitim şehri olacak

Balıkesir eğitim şehri olacak

misi 2019-07-24 POLİTİKA

Başkan Yücel Yılmaz,

"Hedefimiz eğitim şehri Balıkesir

Daha kaliteli bir eğitime, eğitim şehri Balıkesir'e yolculuğu başlatan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, eğitim camiası ile bir araya gelerek yol haritasının belirlenmesi için çalışmalara başladı.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir Öğretmenevi'nde İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız başta olmak üzere eğitim camiasıyla bir araya geldi. Başkan Yılmaz, şehirdeki eğitimin kalitesini yükseltmek, okulların fiziki şartlarını iyileştirmek, okullar arasındaki imkan ve öğrenme farkının kapanmasını sağlamak amacıyla hayata geçirmeyi planladıkları proje ve yatırımlar hakkında eğitim camiasına bilgiler vererek görüşlerini aldı. 20 ilçede eğitime yapılacak yatırımların planladığı toplantıda ayrıca Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak bir komisyon kurularak yol haritasının belirlenmesi için çalışmalar başlatıldı.

24 SAAT YAŞAYAN, GÜVENLİ ALANLAR

Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortak hareket edeceği konuların belirlenmesi noktasında da istişarelerin yapıldığı toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi olarak şehirdeki okulları çevresi ile bütünleşen, 24 saat yaşayan ve güvenli alanlar haline getirmek amacıyla en kısa sürede çalışmaları başlatacaklarını ifade etti.

HER OKULUN İHTİYACI TESPİT EDİLECEK

Okulların fiziki şartlarının iyileştirilmesinden sosyal faaliyetlerin arttırılmasına, sportif faaliyetlerden kültürel faaliyetlere kadar tüm konulara titizlikle eğileceklerini söyleyen Yücel Yılmaz, "Okulları kendi ihtiyaçları ve imkanları doğrultusunda ele alacak, ihtiyaçlarını tespit edeceğiz. Her okulun gelişmesi gereken yönlerini önceliklendirecek, aralarındaki imkan ve başarı farkını azaltıp eğitimin niteliğini artırarak Balıkesir'in eğitim şehri olması için var gücümüzle çalışacağız" dedi.

GENÇLERİMİZİN GÜCÜYLE YARINLARI PLANLAYACAĞIZ

"Amacımız daha kaliteli bir eğitime, eğitim şehri Balıkesir'e yolculuk" diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, "Bizler gençlerimizin gücüyle yarınları planlayacağız. Çocuklarımız için her şeyi detaylıca çalışıp planlamalar yapacağız" dedi. Güçlü bir ekonomi için öncelikle eğitime yatırım yapılması gerektiğine dikkat çeken Başkan Yılmaz, yapacakları çalışma ve yatırımlarla liselerden başlamak üzere 20 ilçedeki tüm okulları, çocukların yanı sıra mahalle sakinlerinin de hizmetine açarak hayat boyu öğrenme merkezi haline getireceklerini kaydetti.

TOPLUMUN GELECEĞİNİ ÜSTLENDİK

Okulların fiziki şartlarını iyileştirerek daha modern ve kaliteli zaman geçirilebilecek alanlar haline getireceklerini vurgulayan Başkan Yücel Yılmaz, "Okul bahçelerini sportif, kültürel ve sosyal faaliyetler başta olmak üzere çok kullanışlı yerler haline getireceğiz. Belediye olarak tüm imkânlarını toplumun geleceğini inşa edecek olan çocukların eğitimi için seferber ettiklerini vurgulayan Yücel Yılmaz, "Biz bu şehrin emanetini, toplumun geleceğini üstlendik. Bu emanete en iyi şekilde sahip çıkmak adına gayretle çalışıyoruz" açıklamasında bulundu.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...