10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı
Balıkesir Meclisine katılmayan CHP’li üyeler kınandı..

Balıkesir Meclisine katılmayan CHP’li üyeler kınandı..

misi 2020-03-24 SÜRMANŞET

Balıkesir’de Corona tedbirleri ve ekonomik sıkıntı zorluklar yaianmasın diye alınan kararlara CHP katılmadı. Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz başkanlığında toplanan meclis vatandaşlara nefes aldıracak kararlar aldı. Bu kararların altında CHP imzaları da arandı, ancak CHP meclise katılmadı!

Balıkesir Büyükşehir Meclisinin Mart dönemi 2. oturumu Corona virüsü nedeniyle olağanüstü tedbirler ile toplandı. Ülke genelinde virüs olduğu ve sağlık şartlarını öne süren CHP gurubu Meclis toplantısına katılmama kararı aldı. Bunun üzerine Büyükşehir Meclisi Ak Parti, MHP, İyi Parti ve Demokrat Partili üyelerin katılımı ile gerçekleşti.


 

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Mart Ayı Olağan Toplantısı'nda meclise katılmayan CHP'lileri AK Parti Grup Başkanı İsmail Cankul kınadı. AK Parti grubu adına konuşan Başkan Cankul, "Bugün mecliste alınacak kararlara karşı çıkmak adına Koronavirüs hastalığını bahane eden CHP'li meclis üyelerini kınıyorum" dedi.

CHP'nin Meclise katılmaması üzerine oturma düzeni de değiştirildi. buna göre mesafeli oturma işlemi yapılırken, CHP'nin yokluğunda bazı üyeler, "CHP'siz meclisin tadını çıkarttılar"


 

Ortak Önerge kabul edildi.


 

Ak Parti Grup Başkanı İsmail Cankul, İyi Parti Grup Başkan Vekili Metin Öztürk, Demokrat Parti Grup Başkanı Mesut Ergin ve MHP Grup Başkanı Mustafa Levent koronavirüs (COVID-19) tedbirleri ile ilgili meclise ortak önerge verdi.

Kabul edilen önergede,


 

1- Belediyemizin mülkiyetinde bulunan ve 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu hükümlerine göre özel ve tüzel kişilere kiralanmış olan gayrimenkullerden alınacak kiraların ötelenmesi, ve bu konuda icra işlemelerinin yapılmaması, kira sürelerinin en az üç ay olmak üzere uzatılması,

2- Belediye Meclisi kararı ile Şirket ve İştiraklerimize işletme devri yapılan gayrimenkuller hususunda birinci maddenin aynen uygulanması,

3- Belediyemizin ilgili birimleri tarafından COVID 19 ile ilgili yapılacak faaliyetler için belediye bütçesinden harcama yapılması, ve aynı zamanda diğer kurum ve kuruluşlara da bu kapsamda ödenek aktarılması,

4- COVID 19 ile mücadele kapsamında komisyon ve heyetler teşkil edilmesi,

5- COVID 19 kapsamında sosyo-ekonomik olarak etkilenen toplumsal kesimlere her türlü ayni ve nakdi yardımın yapılması,

6- Baski Genel Müdürlüğünce sunulan hizmetler kapsamında borcunu ödeyemeyen abonelerin sularının kesilmemesi, halen kapalı bulunan abonelerin sularının açılması,

Ve korona virüs ile mücadele kapsamında benzeri diğer tüm hususlarda Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a yetki verilmesi için belediye meclisince gerekli karar alındı.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...