KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
Başkan Arslan, “Aeneas Kültür Rotası”nı takip ediyor

Başkan Arslan, “Aeneas Kültür Rotası”nı takip ediyor

Editör 2019-10-04 SÜRMANŞET

Edremit Belediyesi'nin projesi olan “Aeneas Kültür Rotası” ile ilgili olarak Romanya’nın Sibiu kentinde ikili ve heyetler arası görüşmeleri için Romanya’da

Avrupa Konseyi’nin davetlisi olarak Edremit Belediye Başkanı Hasan Arslan, Başkan Yardımcısı Tümdeniz Çelebi 9. İstişare Forumu’nda, Kültür Rotaları Enstitüsü tarafından 2020 yılında tescil almak için seçilen 15 yeni kültür rotasından birisi haline gelen görüşmelere katıldılar.

Edremit Belediye Başkanı Hasan Arslan, “Edremit’in tarihi zenginliğini gün ışığına çıkartmak ve bölgemizi turizm alanında dünya çapında bir destinasyon haline getirebilmek adına Edremit Belediyesi'nin projesi olan “Aeneas Kültür Rotası” ile ilgili olarak Romanya’nın Sibiu kentinde ikili ve heyetler arası görüşmelerimizi gerçekleştiriyoruz.

 

İstişare Forumu’nun ikinci gününde, Avrupa Konseyi’nin Kültür Rotaları Enstitüsü ve UNESCO temsilcilerinden oluşan özel komisyona proje tanıtımının ardından, diğer kültür rotalarının temsilcileri ve Avrupa’da turizm alanında öncü olan kentlerin yetkilileriyle bir araya gelerek çeşitli görüşmeler gerçekleştiriyoruz.

Kentimize turizm alanında çok ciddi bir ivme kazandıracağına inandığım “Aeneas Kültür Rotası” projesi ile ilgili çalışmalarımızın hazırlanmasında birçok insanın çok ciddi emekleri bulunuyor. Bu çalışmalara önemli katkılar sunan Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Tümdeniz Çelebi, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Tamer Acar, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü Dış İlişkiler Ofisi Sorumlusu Elisa Falcini ve Avrupa Konseyi Kültür Rotaları Enstitüsü Genel Sekreteri Stefano Dominioni ve Avrupa Konseyi yetkililerine destekleri için Edremit halkı adına teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...