19 Mayıs ulusal egemenliğin başlangıç günüdür. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.
Başkan Yavaş AK Belediyeciliği İlmek İlmek İşliyor

Başkan Yavaş AK Belediyeciliği İlmek İlmek İşliyor

Editör 2020-10-16 BALIKESİR'DEN HABERLER

Doğal şehir unvanı ile son günlerde adından sıkça söz ettiren Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde Cumhuriyet tarihinin en önemli yatırımlarını kazandıran belediye başkanı Ekrem Yavaş her köşesine kazandırdığı ayrı bir hizmet ile AK belediyeciliği ilmek ilmek işlemeye devam ediyor.

Ulaşımdan, sulamaya, eğitimden, sağlığa, gençlik ve turizm yatırımlarına kadar her kategoride ayrı bir çalışma ile ilçe adeta bir şantiye alanına dönmüş durumda. Devam eden çalışmalar ilçeye vizyon kattığı ve birçok problemi çözüme kavuşturduğu gibi aynı zaman da istihdam ile bölge ekonomisine de katkı sağlıyor.

Bir Uçtan Bir Uca Aralıksız Hizmet

Mahalle muhtarları ve vatandaşlarla sürekli istişare halinde bulunan Sındırgı belediye başkanı Ekrem Yavaş 75 mahalleye eş zamanlı talep ve istekler doğrultusunda hizmet götürebilmek adına çalışmalarını sürdürüyor. Siyaseti de iyi okuyan başkan Yavaş devlet, büyükşehir ve belediye işbirliğini, kamu kurum ve kuruluşları ile tam uyum içerisinde çalışmayı sağlayarak adeta ilçede yeni bir çağ açıyor.

Merkezinden kırsalına ekipler dur durak bilmeden çalışmalarını sürdürüyor. Kırsal da yol ve gölet çalışmalarına ağırlık verilirken, ilçe merkezindeki jeotermal, asfalt ve turizm yatırımları dikkat çekiyor.

 

Hizmette Çığır Açtık

 

2004-2009 yılları arasında stratejik planlarını hazırlayarak ilçenin kaderini değiştirecek projelerin temelini atan başkan Yavaş 2014 yılından bu yana hizmet bayrağını zirveye taşıdı. İlçenin en önemli hayali olan Jeotermal enerjiyi ilçe merkezi ile buluşturan başkan Yavaş alt yapıdan, ulaşıma, gönül belediyeciliğinden, sağlığa kadar birçok alanda sorunları ortadan kaldırdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı sosyal belediyecilik anlayışını da ilçenin her köşesine yayan başkan Yavaş vatandaşların mutluluğuna ortak oldu.

 

Hükümet, büyükşehir destekleri ve belediye bütçesinin verimli kullanılması ile ilçeye yaklaşık 700 milyonluk yatırım kazandırıldı. Yer altı sorunlarının ortadan kalkması ile birlikte çevre düzenlemeleri ve peyzaj çalışmaları hız kazandı.

İlçe merkezi ve sanayi sitesinde Büyükşehir belediyesi ile gerçekleştirilen sıcak asfalt ve çevre düzenleme çalışmaları şehir vizyonu yarattığı gibi, vatandaşlardan da tam not aldı.

 

Merkezinden kırsalına kadar 75 ayrı noktaya hizmet götüren Sındırgı Belediyesi ilçede altın çağı yaşatıyor.

 

İstihdama ve bölge ekonomisine katkı sağlayacak Jeotermal Sebze Meyve kurutma tesisi, Çamlık Yaşam Alanı, şehir içi ve sanayi sıcak asfalt çalışmaları, Atatürk Stadyumu UEFA standardında suni çim yapımı, Jeotermal Kapalı Yüzme Havuzu, Jeotermalle ısınmada ikinci bölge bağlantı çalışmaları ve ısı merkezi çalışmaları, Sındırgı – Akhisar karayolu yapımı, çevre yolu aydınlatma çalışması, yeni devlet hastanesi, KOCAHAN, Cumhuriyet ortaokulu, kaymakamlık lojmanı, Türk hamamı gibi ilçenin farklı noktalarında devam eden çalışmalar ilçeyi şantiye alanına çevirdi.

Başkan Yavaş “ Sındırgı doğal bir şehir. Nüfus açıdan küçük olması ve gelirinin olmaması da hizmet etmek de güçlük oluşturuyor. Ancak AK belediyecilik demek hizmet demek. Bizlerde hükümetimiz, büyükşehir belediyemiz ve kamu kurum ve kuruluşları ile koordineli çalışmamız sayesinde ilçemizde dev yatırımlara imza attık. Bizler vatandaşımızı memnun edecek her projenin arkasındayız. Rabbim nasip etti bu memlekete hizmet etmeye devam ediyoruz. İnşallah hükümetimizin desteklerini, büyükşehir yatırımlarını ilçemize kazandırmaya devam edecek, yapılan onca yatırımı ekonomik kazanca çevirmeye devam edeceğiz. Sındırgı artık eski Sındırgı değil. Kaybettiği değerleri geri kazanan, herkes tarafından bilinen ve tercih edilen bir yer. AK Parti demek hizmet demek, gönüllerde yer etmek demektir. Biz de bu memlekete gönülden sevdalıyız.”

Yeni Projelerle Birlikte Geleceği İnşa Etmeye Devam Edeceğiz

“Birlikte Geleceği İnşa Ediyoruz” sloganı ile çalışmalarını başlatan başkan Yavaş projelerini gerçekleştirirken istişare toplantıları, esnaf ve vatandaş ziyaretlerinde vatandaşların görüş ve önerilerini ön planda tutuyor. Hizmetleri yakından takip eden başkan Yavaş vatandaşların mutluluğuna ortak oluyor, acılarını paylaşıyor.

Sındırgı’da değişimin temelinin AK Parti olduğunu vurgulayan, çıktıkları kutlu dava da vatandaş odaklı hizmet anlayışını benimsediklerini belirten Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş gerçekleşen ve devam eden çalışmalarla ilgili açıklamasını şu sözlerle yaptı” İlçemizde istihdamı arttırmak, yıllanmış sorunları çözüme kavuşturmak ve Termal Turizm ile gelişme yolunda önemli bir yol kat ettik. Geriye dönüp baktığımızda sayısız hizmetlerle dolu başarılı bir çalışma tablosu görüyoruz. Bu başarıların verdiği gurur ve mutlulukla artık geleceğe daha büyük bir umutla bakıyoruz.

Yaptığımız bu çalışmalar gösteriyor ki; Sındırgı yüksek potansiyele sahip bir ilçe. Biz de hizmetlerimizi çok yönlü olarak sürdürmeye çalışıyoruz. İlçemizde yer altı çalışmaları başta olmak üzere, fiziki sorunları çözüme kavuşturduk. Ulaşımda tarihin en büyük yatırımını yaparak ilçemizin pazara ulaşımını kolaylaştırdık. Şimdi çehremize yeni bir imaj kazandırıyoruz. Bu sayede ilçemize gelen ziyaretçiler; istihdamın artmasına, esnafımızın ekonomik kazanç elde etmesine ve yeni tesislerin açılmasına olanak sağlıyor.

Bizlere verdiğiniz sorumluluğun bilinciyle gece gündüz demeden Sındırgımız için çalışmaya devam ediyoruz. İlçemizin geleceğini şekillendirecek, vatandaşımızın hayatını kolaylaştıracak ve yaşam kalitesini arttıracak birçok projeye imza attık. 2004 yılında kurduğumuz hayalleri gerçekleştirmenin mutluluğunu ve verdiğimiz sözleri tutmanın gururunu yaşıyoruz. Hayata geçirdiğimiz projelerle artık ilçemiz geleceğe umutla bakıyor. Bu güne kadar ne söz verdiysek yerine getirdik. Yeni projelerimizle daha güzel bir Sındırgı’yı inşa edecek, vatandaşlarımızın ekonomik açıdan da daha fazla kazanç elde etmesini, istihdamın arttırılmasını sağlayacağız.”

Örnek Alınan Bir İlçe Haline Geldik

 

Sındırgı ilçesi gerek termal turizm alanında, gerekse istihdama yönelik yaptığı çalışmalarla örnek bir ilçe halini aldı. Özellikle kadınları istihdama kazandırmak, sosyal hayatta varlıklarını güçlendirmek adına yapılan projeler, turizmi canlandırmak adına hayata geçirilen hikâyesi olan işler birçok belediyeye de örnek olmaya devam ediyor.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...