10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı
Başkasına benzediği için 13 gün hapis yattı!

Başkasına benzediği için 13 gün hapis yattı!

misi 2023-11-22 SÜRMANŞET

Başkasına benzediği için 13 gün hapis yattı!

Edremit ve Körfez bölgesinde iş yerlerine dadanan dolandırıcıya benzeyen vatandaş yanlışlıkla tutuklandığı iddia edildi!

13 gün hapis yapan Hüseyin Güçlü adlı vatandaş yapılan yanlışlığın ardından Polisin gerçek şüpheliyi yakalanmasıyla serbest bırakıldığı öğrenildi.

Burhaniye’de ifadeniz var diyerek davet edilen Hüseyin Güçlü adlı vatandaş, elini kolunu sallayarak gittiği Karakolda, Havran’dan gelen Polislere teslim edildi. İsim ve Eşkâl benzerliği nedeniyle Dolandırıcılık suçundan aranan sahte ismi Hüseyin Dön olan gerçek ismi Kenan S. Olan Adlı kişi sanılarak adliyeye sevk edilen vatandaş tutuklanarak Burhaniye Cezaevine kondu! Yapılan itirazlarından ardından gerçek suçluyu yakalayan Polis,  hapiste yatan Hüseyin Güçlü’nün serbest bırakılmasını ve gerçek suçlunun cezaevine girmesini sağladı. Sahte İsim ve eşkâl benzerliği yüzünden 13 gün hapis yatan masum vatandaş kendini aklamak için kapı kapı dolaştı. Masumiyetini anlatan vatandaş, “Ben bir kişiden alışveriş yaptım onun parasını ödemedim diye şikâyet etti. Tutuklandım! Sonra ben o kişinin parasını dışardan ödedim. Şikâyet geri aldı çıktım. Herkes beni Hüseyin D. Zannettiler. Davadan takipsizlik kararı verildi” dedi.

Özel Haber: Doğan Doğan/Edremit

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...