Sabahattin Ali Anı Evi açılışı
Bedava ekmeği dağıttırmadı…

Bedava ekmeği dağıttırmadı…

Editör 2020-04-21 SÜRMANŞET

Burhaniye Kaymakamı VALİ olabilmek için elinden geleni yapıyor! İç İşleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce’nin okul arkadaşı olan ve Valilik beklentisi içinde olan Kaymakam, Ak Partili Burhaniye ilçe Başkanlığının yardım dağıtımlarını engelledi. Polis ve Jandarmaya talimat veren Kaymakam bedava ekmek dağıtımını durdurdu!

Vefa merkezleri tarafından Muhtarları arayıp ekmek ihtiyaçlarını bile sormadılar!

Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner vatandaşa bedava ekmek dağıtımını engelledi. ihtiyaç sahibi vatandaşlara bedava “Bedava ekmek” dağıtımını kırsal mahallelerde dağıtım yapılırken durdurdu.

 

Geçen hafta sonu yaşanan olay şaşkınlık yarattı. Burhaniye’de ihtiyaç sahiplerine kapı kapı koli yardım dağıtımı yapıldıktan iki gün sonra ilçe Başkanlığı tarafından 2000 adet ekmeğin dağıtımı Güvenlik güçleri tarafından kaymakam talimatıyla engellendi. Engelleme öncesinde 500 ekmek gün içinde dağıtılırken, 1500 ekmek gelen Kaymakamlık emri ile dağıtılamadı. 24 saat bekletilen ekmekler daha sonra ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

 

Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner’in talimatı ile Bedava Ekmek dağıtımı durdurulması ve Av. AK Parti Burhaniye ilçe Başkanı Feridun Soykök’ü aranması talimatını verdi. Burhaniye Kaymakamı, Ekmek dağıtımını VEFA Sosyal koordinasyon merkezinin bu işlemi yapması gerektiğini iletti.

Vefa koordinasyon merkezlerinde talep halinde bedeli ödenmek üzere vatandaşa hizmet veriliyor. Ayrıca sosyal yardım paketleri dağıtıldığı biliniyor. Son günlerde iktidar partisine karşı yaptığı uygulamalar ile dikkat çeken ilçe Kaymakamı Belediyelerin yardım toplaması noktasında birçok ilçe izin vermezken, verdiği izinle gündeme gelmişti. İç işleri Bakanlığına şikayet edilen Burhaniye Kaymakamının yakın zamanda VALİ olmayı beklediği öğrenildi!

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...