10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı
BELEDİYE MALINI “İNDİRE-GANGİ” YAPMIŞLAR!

BELEDİYE MALINI “İNDİRE-GANGİ” YAPMIŞLAR!

misi 2022-11-28 SÜRMANŞET

BELEDİYE MALINI “İNDİRE-GANGİ” YAPMIŞLAR!

HASAN BAŞKAN AYAKTA UYUYOR (MU) ?

ATI ALAN “YOL ALMIŞ”!

BELEDİYE MALI DENİZ Mİ?


Edremit Belediyesinin “Malını Deniz gören bazı uyanıklar yemeyen K….” misali yeni bir sektör oluşturmuş! Edremit Belediyesi Fen İşleri ekiplerinin cadde ve sokaklarda alt yapı çalışmaları için parasıyla satın aldığı parke ve bordür taşları özel bir operasyonla yer değiştirip-satıldığı iddiaları gündeme bomba gibi düştü! Belediye malı olan parke taşlarının gözükmemesi için yeni yapılan tek katlı prefabrik deponun temeline gömüldükleri anlaşıldı! Dolgu malzemesi olarak kullanılan parke taşların, Edremit’in bunca yol sorunu varken, yolsuzluk adına hangi vicdanla el değiştirdiği anlaşılamadı!

SES HABER EKİBİNİN ÖZEL HABER ÇALIŞMASIYLA ORTAYA ÇIKTI!

Edremit Belediyesinin Akçay ve Güre kordon düzenlemesinde söktüğü ve Belediyenin Asfalt Plentinin bulunduğu noktaya taşıdığı “meşhur kırmızı tuğlalar”, parke taşları ve daha kullanılmayan sıfır bordür taşlarının özel bir şirkete satıldığı ortaya çıktı! Yaz sezonu başlangıcında yol yapım çalışmaları esnasında Belediye araçlarıyla depolama alanına getirilen kamu malı taşlar bazı uyanık Belediye görevlilerinin ekonomik çıkar hevesleri nedeniyle satıldığı iddia edildi.

AKINLAR AKILLANMADI (MI)?

Edremit Belediyesiyle olan özel ilişkileri KOM ekiplerinin 2012 yılında yaptığı “Beyaz Sayfa” operasyonuyla Belediye Başkan ile AKINLAR’ın ailece tutuklanmalarıyla noktalanan AKIN’ların 10 yıl sonra yine Belediye bağlantılı bir olayla kamuoyunun karşılarına çıkmaları gözlerin yeniden AKINLAR’a çevrilmesine neden oldu! Kamu malını Belediye deposundan çalan menfaat düşkünü kişilerin AKINLAR’ı bularak bu taşları sattıkları ileri sürüldü! AKINLAR tarafından Benzinlik arkasına yeni yapılan ve depo olarak nitelendirilen fabrika bahçesinin Belediye deposundan çalınan malzemelerle dolu olduğu, bazı taşların gözükmesin diye üstlerinin örtüldüğü, bazı taşların ise temelde dolgu malzemesi olarak kullanıldığı görüldü. Edremit Belediyesinin kontrolünde ve denetiminde olan Doğalgaz çalışmalarında da yine Bazı Belediye Denetleme yetkililerin görevi ihmal, istismar, irtikâp ve görevi kötüye kullandıkları iddiasıyla EPDK ve Adalet Bakanlığına şikayette bulunulmuştu!

ÖZEL HABER: DOĞAN DOĞAN/EDREMİT
 

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...