Banner Reklamı
Bigadiç Almanya’da tanıtıldı

Bigadiç Almanya’da tanıtıldı

Editör 2019-07-01 BALIKESİR'DEN HABERLER

Bigadiç Belediye Başkanı İsmail AVCU; Almanya Balıkesirliler Kültür ve Dayanışma Derneği (BAL-DER) öncülüğünde 21-23 Haziran 2019 tarihleri arasında Moers kentinde 15’incisi düzenlenen Balıkesir’liler Hıdırellez Şenliği’ne katıldı.

Düzenlenen Hıdırellez şenliği programına Bigadiç Belediye Başkanı birlikte İlimizi temsilen Balıkesir Büyükşehir Başkan Vekili Muhammed Sayyid Bayram, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Balıkesir Büyükşehir, Altıeylül ve Karesi Belediyesi Meclis üyeleri de katıldılar.

 

21-27 Haziran tarihleri arasında Almanya’da bulunan Belediye Başkanı; T.C. Düsseldorf Konsolosu Tülin İnce, Moers Belediye Başkanı Christoph Fleischauer, Duisburg Belediye Başkanı Erkan Kocalar, Wülfrath Belediye Başkanı Claudia Panke, DİTİP Genel Başkanı Müşavir Kazım TÜRKMEN, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlarından Bülent BİLGİ ile görüşmelerde bulundular.

Programları kapsamında Düsseldorf, Köln, Wuppertal, Dortmund, Duisburg, Solingen, Moers, Gelsenkirchen ve Wülfrath şehirlerinde incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Almanya’da yaşayan gurbetçi hemşerilerimizi ziyaret ederek hasret giderdiler.

Almanya’da bulundukları süre zarfında misafirperverlikleri ve sıcak ev sahiplikleri için başta Hayrettin KAHRAMAN, İsmail ASLANTAŞ ve İsmail YILDIZ’a, programlarına eşlik eden Bigadiç İlçe Tarım ve Orman Müdürümüz Tezcan KOÇ ile Almanya’da yaşayan gurbetçi hemşerilerimize teşekkür ettiler.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...