MR ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞI
“BU DÜNYAYI, KADINLARIMIZ ve ÇOCUKLARIMIZ KURTARACAK

“BU DÜNYAYI, KADINLARIMIZ ve ÇOCUKLARIMIZ KURTARACAK

misi 2021-03-08 BALIKESİR'DEN HABERLER

Ak Parti Balıkesir İl Teşkilatı, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Ak Parti İl Başkanı Ekrem BAŞARAN;

“BU DÜNYAYI, KADINLARIMIZ ve ÇOCUKLARIMIZ KURTARACAK”

 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Balıkesir MÜSİAD ve KADEM’i ziyaret eden Ak Parti Balıkesir  İl Başkanı Ekrem Başaran, Türkiye’nin bugünlere kadınların desteği ile geldiğini belirterek, “Türkiye'nin geleceğini, başımızın tacı ve her tür zorluğun üstesinden gelmeyi başaran kadınlarımız ile birlikte inşa edeceğiz. Çünkü, dünyamızı ancak kadınlarımız ve çocuklarımız kurtarabilir” dedi.

 

BAŞARAN: MAALESEF ÜLKEMİZDE KADINLARIMIZA KARŞI BİR ALGI OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYORLAR…

Ak Parti Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran’ın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ziyaretinin ilk durağı MÜSİAD Balıkesir Şubesi oldu. MÜSİAD Balıkesir Şube Başkanı Erdem Özer ve Balıkesir Kadın Komite Başkanı Funda Övüç ile görüşen Ekrem Başaran, Türkiye’de maalesef kadınlarımıza karşı bir algı çalışmasının yürütüldüğünü söyledi. Balıkesir Kadın Komite Başkanı Funda Övüç’e çiçek vererek, Dünya Kadınlar Gününü kutlayan Başkan Başaran, Dünya’da ve Türkiye’de yaşanan Kadınlara yönelik sorunları değerlendirdi. Başkan Başaran, “Ülke ve millet olarak bugüne kadar yaşadığımız onca badireyi sapa sağlam atlatabilmemizin en önemli sebeplerinden biri de aile yapımızın gücüdür. Bunun için aile yapımızı sarsmaya yönelik saldırılar altındayız. Üstelik bu saldırılar hep dolaylı yollarla yapılıyor. Bu amaçla milletimize örnek olarak gösterilen medya yoluyla adeta dayatılan çarpık toplumsal ilişki biçimlerine baktığımızda hepsinin de önce aileyi hedef aldığını görüyoruz. Bu nedenle, aile içi bağlarımızı güçlü ve diri tutarak, birbirimize kenetlenmeliyiz” dedi.

 

BAŞARAN: AK PARTİ OLARAK HER ZAMAN KADINLARIMIZIN YANINDAYIZ.

MÜSİAD’ı ziyaretinin ardından (KADEM) Kadın ve Demokrasi Derneği İl Temsilciliğine gelen Ak Parti Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran ve beraberindekiler Dernekte bulunan kadınlara çiçek vererek Kadınlar Gününü kutladı. Ardından Balıkesir’in sevilen ismi Nazlı Teyze’yi ziyaret eden Başaran, “Ak Parti olarak; aile sosyal destek programlarıyla, aile destek merkezleriyle, sosyal hizmet ve dayanışma merkezlerimizle, evlilik öncesi eğitim programlarıyla, aile eğitimi programlarıyla, aile danışmanlığıyla, çeyiz ve konut hesabı desteklerimizle vatandaşımızın her zaman yanındayız. Kadınlara, çocuklara, gençlere, yaşlılara ve engellilere yönelik sayısız hizmetlerimiz var. Milletimizin her bir ferdinin iyi gününde de kötü gününde de yanında olmaya devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’in başlattığı istihdam seferberliğimizle ve desteklerimizle insanlarımızın gelecek ve geçim endişesi duymadan hayatlarını sürdürebilmeleri için sürekli bir çaba içinde olacağız” dedi.

 

BAŞARAN: AJUNATH’IN HİKAYESİ’NDEN DERS ÇIKARMAMIZ GEREKİYOR…

Balıkesir’in sevilen ismi Nazlı Teyze ile bir süre sohbet eden Ak Parti Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran, Hindistan’ta yaşayan 9. Sınıf öğrencisi Ajunath Sindhu Vinayala’nın hikayesini anlattı. Başaran, “Hindistan’ın Trissur şehrinden 9.sınıf öğrencisi Ajunath Sindhu Vinayala. Çok güzel ve anlamlı bir hikayesi var. Ajunath; Babası, annesinden bahsederken sürekli “O çalışmıyor, sadece ev kadını’’ dediği için bir tablo yapıyor.

Annesinin boş durduğunu hiç görmediğinden babasının böyle konuşmasına çok şaşıran Ajunath, annesinin günlük rutin hayatını gösteren bir resim çizip öğretmenine gösteriyor. Öğretmeni de bu resmi Valiliğe gönderiyor. Sonunda resim Hindistan’ın 2020-2021 Cinsiyet Bütçesinin kapak resmî olarak kullanılıyor. Ajunath’ın resmi sadece Türkiye’ye değil, tüm dünyaya örnek teşkil edecek güzellikte ve önemde. Onun için; bu dünyayı kadınlar ve çocuklar kurtaracak. Onların kalp güzelliği bizlerin tek ümidi” şeklinde konuştu.

Ak Parti Balıkesir İl Başkanlığı’nın düzenlediği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü programına; İl Başkanı Ekrem Başaran ve eşi Ayşegül Başaran, Sosyal Politikalar Başkanı Nurten Arslan, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Bekir Yurttekin, İl Yönetim Kurulu Üyeleri; İshak Babaç, Mehmet Aydemir, Gülşah Bayazit, Emine Ergün Erol ve Hülya Ayyıldız katıldı.

 

Ak Parti Balıkesir Basın Bürosu

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...